ön sevişmede öpüşmekten tiksiniyorum bu kötü bir şeymi

Soru

evli bayanım eşimle ön sevişme esnasında öpüşme konusunda isteksizlik yaşıyorum. anlayacağınız öpüşmeyi sevmiyorum bilmiyorum bana itici geliyor. sorun eşim falan değil aslında benim öpüşmeye karşı sanırım fobim var. tv de film izlerken bile görsem çekemiyorum. eşimde bu duruma kızıyor, sen dudaklarını kaçırınca benimde hevesim kaçıyor demoralize oluyorum diyor. bilmiyorum haklı belki ama öpüşmesek olmazmı, o istediği yeri öpebilir sorun yok ama dudak dudağa öpüşemiyorum. gerçekten bu öpüşme olmadan cinsellik seks sevişme falan olmaz mı ?

yanıtlandı
5 ay4 Cevap835 defa okundu
  • 16

Cevaplar ( 4 )

  1. Diyelim ki bizler size cevaben ”öpüşmeden de cinsellik, seks ve sevişme olur” dedik. Peki ama bu neyi değiştirecek? Eşinizin karşısına çıkıp ”bak öpüşmeden de oluyormuş” mu diyeceksiniz? Böyle dediğinizde eşiniz bu talebinden ve öpüşme arzusundan var mı geçecek? Çözüm arıyorsanız çözüm bu değil. Yok eğer sadece merakınızı gidermek için sorduysanız cevap vereyim; muhtemelen sizin gibi olanlar da vardır lakin insanların büyük çoğunluğu öpüşür. İnsanların büyük kısmı bunu severek yapar. Üstelik çoğu insan için öpüşme olmazsa olmaz mahiyettedir. Mesela ben uzun uzun öpüşemediğim biriyle sürekli seks yapmak zorunda kalsam muhtemelen cinnet geçirirdim…

  2. bence normal herkes sevmez öpüşmeyi çevremde bazı arkadaşlarım vardı gerçekten sevgilisiyle bir kele bile öpüşmemiş. gerçi öpüşmek için bazıları da biraz bakımlı birisi olmasını tercih ediyor, sakalı düzgün, ağız diş bakımını ihmal etmeyen, dudakları hoş birde öpüşmeyi bilmek lazım. öpüşüyorum diye saçma hareketler yapan çok var. sevmiyorsanız sevmiyorsunuzdur. sizde kaçmak yerine tam öpüşme değil, sadece dudaktan kuru temasta yapabilirsiniz, bozuntuya vermezsiniz.

  3. öpüşmek mecbur değil ama eşinizin dediği gibi öpüşme talebi gelipte siz kaçar reddederseniz dikakt çekici ve moral bozucu olabilir. en azından bunu söyleyin eşinize ben öpüşemiyorum beni çok rahatsız ediyor deyin, oda bu durumu bilip ona göre davransın bu kadar çok talepte bulunmasın, sizde azıcık kendinizi zorlayın her seferinde geri çevirmeyin orta yolu bulun bir şekilde geçinip gidin.

  4. varsın öpüşmeyin sorun değil nasıl istiyorsanız öyle, atla deve değil sonuçta cinselliğin içinde bir nüans. herkes aynı konuşmuyor kimileri bazı harfleri söyleyemiyor ama sorun yok yaşamaya kendini anlatmaya engel değil geçinip gidiyorlar. sizde aynı şekilde varsın eksik olun böylede idar edersiniz. partnerinizde bu konuda illa diretmesin, kimi oral sevmez, kimi anal, kim öpüşmeyi, kimi ise normal seks yapmayı sevmez.

Bir cevap bırakın