sabah ereksiyonu yaşamamam bir sıkıntının habercisi olabilir mi

Soru

Arkadaşlar baya uzun bir süredir belki de 1 yıldır sabah ereksiyonu yaşamıyorum yani 2 haftada 1 defa anca sabah ereksiyonu yaşıyorum. Kalkmasında filan sorun yaşamıyorum ancak sabah ereksiyonu yaşamamam bir sıkıntının habercisi olabilir mi ? Mastürbasyon konusunda da ayda 1 defa yapıyorum. Hormanlarıma baktırmak için kan verdim yakın bir süre önce sonuçlarımda normal çıktı şimdi üroloji doktoruna gitmem gerekir mi ? ilerde bir sorun yaşar mıyım ? Psikolojik olarak kaynaklanan bir sorun olabilir mi ? 2 yıldır kpss ye hazırlanmaktayım sınav stresinden kaynaklanır mı yani bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Cevaplar ( 2 )

  1. 6

    sabah ereksiyonu bir belirti değil, inerde kalkarda kafasına göre takılır. doktora gittiniz testte bir sorun çıkmadıysa herşey normaldir. daha fazlasını düşünmek irlemek kuruntudan takıntıdan öteye giderse performans endişesi yada başarısız olma korkusuna dönüşür, işte o zaman yandınız bu psikoloji ile asla başarılı olmazsınız erkeklik batmaya başlar. bu gibi düşüncelerde esas olan öz güvenli olmak hiç bir sorun olmadığını bilmek, isteyince her şeyi başarabileceğinizi düşünmektir. daha ötesi yok.

  2. 1

    daha gençsiniz, şimdilik kafanız sınav ders yoğunluklu düşündüğü için cinsel dürtüleriniz arka planda kalıyor. aksine sağlıklı erkekte bu şekilde olması lazım. diğer türlü olursa odaklanma sorunu vücudunu hormanlarını kontrol etme zorluğu yaşarsın, sapıklar gibi günde 4-5 kere mast yapmaya çalışır bir türlü tatmin olmazsın. bu şekilde olması bünyenin daha verimli çalıştığını gösterir. sınava anında dersleri, seks anında da cinselliği düşünebilirsiniz. rahat olun işinize gücünüze bakın.

Bir cevap bırakın