prezervatifsiz ilk ilişkide hamile kalınır mı

Soru

yeni evliyiz henüz çocuk düşünmüyoruz. yeni sevişmeye başladık kucağında oturuyordum, prezervatifte kullanmamıştık penisi içimdeyken öpüşüyorduk, birden kalk kalk dedi korktum, hemen kalktım ne oldu diye boşalmaya başlamıştı baktım vajinamda bacağımda falan hep sperm vardı. ne yapıyorsun hanı dışarı boşalacaktın dedim, birden geldi tutamadım diyor. duşa gittim vajinama su tuttum parmağımla için yıkattım. sanki içinde yoktu sperm sadece girişinde ve bacağımda falan. bir şey olmaz diye ilaç kullanma ihtiyacı duymadık. sizce bu şekilde ilk ilişkide hamile kalınır mı ? ilaç kullansa mıydık ? 2 gün geçti şimdi kullanılır mı ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 0

    prezervatif olmadan penis vajina içinde olduktan sonra boşalma olsun ya da olmasın gebelik riski vardır. çünkü ilişki sırasında penisten gelen mezi dediğimiz şeffaf sıvıda az da olsa sperm olma durumu vardır. kısaca anlattıklarınızdan düşük ihtimal de olda bir gebelik riski var.

  2. 0

    zaten prezervtifsiz her ilişkide gebelik ihtimali yüksektir. insanlar sadece içine boşalınca hamile kalacağını sanıyorlar, bu en büyük yanılgıları. bilinçsizlik cahillik ve yanlış bilinen şeyler yüzünden binlerce kişi hamile kalıyor. penis vajina içindeyse gelen zevk suyundan bile gebelik olabilir, bunun için boşlama olması gerekmez. cinsel organ üzerine sürtünürken bile akan zevk suyu sızıp yine gebelik yapabilir. ki sizin risk daha yüksek, madem istemiyordunuz işi şansa bırakmasaydınız hap kullansaydınız. artık iş işten geçti kullanmak için geç kaldınız.

  3. 0

    aşağıda arkadaşların dediklerine katılıyorum benim değinmek istediğim konu şu; boşalmadan sonra vajinanızın içini suyla yıkamışsınız bunu kesinlikle tekrar etmeyin su ile vajinanın içini yıkamak vajinanın yapısına zararlıdır ileride farklı sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olur bilginiz olsun

Bir cevap bırakın