penis sağlığı ve bakımı için ne kullanmalıyız

Soru

beyler biliyorsunuz ki çoğumuz sünnetli, benim penisimin ucu olan yeri hep deri çatlağı, çatlak derken abartı düşünmeyin orası normalde daha pürüzsüz gözükmesi lazım ya. işte bu yüzden nasıl bir nemlendirici veya yumuşatıcı kullanmak, hangi marka almalı yani penisime çok önem vermek istiyorum o benim hayat arkadaşım yani ne kullanabilirim. başka hani şunu kullan penisine çok sağlıklı gibi ciddi önerilerinizi varsa bekliyorum ?

Cevaplar ( 8 )

  1. knk bu çatlak gibi şeyler çok 31 çekmekten oluyo, arkadaşımda var aynı şekil günde 3 kere çekiyor bazı günlerde 5 kere yapıyomuş. doktora gitmişti bunun için küçük tüpte kortizonlu bikrem vermişler adını hatırlayamıcam. biraz kullandı attı zaten sürekli çekmeken aletin derisi hissiz kösele gibi olmuş düzelmiyor artık.

  2. hayatımda ilk defa duyuyorum penisine bakım kremi sürecek olanı 🙂 başkası duymasın karızma çizilir. penise tek yapacağın bakım kılları kesmek pis kokmasın diye arada yıkamak birde anatomik yapısı bozulmasın diye boxer yerine slip çamaşır kullanmak olur. başkada bişi yapmazsın. öyle pantolonun içinde durur, seks zamanı çıkartır kullanır işi bitince duşunu alır tekrar donun içine koyarsın orda bekler. bşaka bakım yapılacak bir durum yok. çatlama varsa diğer arkadaşın dediği gibi çok fazla mast yapmaktandır onuda bırkaman lazım. yoksa sürekli mast yap yap ben penisimi çok severim kremle beslerim saçma bir düşünce olur. penisini seviyorsan önce mast yapmayı bırakacaksın.

    • Ne alakası var bro sen yüzüne bakım yapmıyormusn benimde ikinci yüzüm ora ben ona bakmazsam iyi davranmazsam nolur ora ben zaten bakım yapiyorum ben sizden benim gibi yapıyormusnz merak etim örnek verim nemlendirici ve onarıcı Krem surki derin ilk günki gibi iyi Olsn organik bitkisel yağlara arada masaj yapki kilcal damarlar yağların vitamini çeksin ve ilerde sertleşmeme sorunu vs.. olmasın vs.. pudra kullan kokmasin biraz tavsim geniş düşün karizma çizilir ne yani cizilcekse bu konudan cizilsin sorun yok .😋

  3. Tüylerin alınması konusunda hijyene dikkat etmen yeterli bence. Ayrıca tavsiyem çok sık partner değiştirme

  4. penis için özel bir krem duymadım ama kırışık önleyici yoğun cilt bakım kremleri var, yüze göz altına falan sürülüyor. muhtemelen penisede sürülür ama birşey olurmu bilemiyorum. gerçi çatkalar için bir süreliğine vazelin sürüp peçete ile sarsanız yeter. başka seçenek üroloğa gitmek onlar daha iyi çözümleri biliyorlardır.

  5. internette bir yerde görmüştüm, argan yağı, incir çekirdeği yağı bunların yanına kaliteli marka vazelin alıp 3 ünü karıştırıp kür yapıyorsun günde 3-4 kere elle masaj yapıp yediriyorsun. çamaşırına bulaşmasın diyede peçeteyle sarıyorsun. bir hafta uygulayıp sonra ara ver 3 hafta. internette okumuştum cinsel bölgelerdeki çatlakalr doku hasarında faydalı olabilir diye. aynı yöntem anal sonrası anüsteki tahriş ve yırtılmaları hızlı iyileştirmek için kullanılabilir.

  6. penisimde kuruluk ve başında çatlaklar öyle büyük çatlaklarlar var hangi kremleri kullanabilirm ne yapmalıyım ne önerirsinz tavsiyelerinz için teşekkürler.

    • dostum hala doktora gitmedin mi ? kusura bakma ama kullanılmaz hale gesin kopsun diye mi bekliyorsun ? pasifim penis önemli değil benim için diyorsan eyvalalh sen bilirsin ama adam olacaksan sağlık sorunlarının çözümü için uzmanlardan yardım alman lazım. bu arada kortizonlu onarıcı kremler var onları deneyebilirsin ama sanırım onları reçete ile veriyorlar yine doktora gitmen lazım.

Bir cevap bırakın