ortak kullanılan havuzda hamile kalma riski

Soru

merhaba ben burada yaşımı belirtmek istemiyorum. Aklıma birşey takıldı. Geçenlerde arkadaşlarla havuza gitmeye karar verdik. İlk defa gidecektik. Nede olsa zor bir okul yılı geçti. Büyüklerden izin almak için gittiğimizde bir arkadaşımın annesi hayır gidemezsiniz dedi. Neden dedim. Ya sizden önce bir erkek girmişse ve orada spremleri kalmış olabilir dedi. Bu yüzden o spermler içinize girebilirmiş! Neyse bizim iş yattı onu anladım. Arkadaşım annesi bizim beraber havuza gitmememizi istedi. Arkadaşımın annesi bizi korkutmak mı istedi. Çünkü bildiği kadarıyla spermler kolay kolay canlı kalmadıkları. işte bir kere duydum bu lafı içim gıcık oldu. Sizce böyle bir durum olur mu ?

Cevaplar ( 4 )

  1. merhabalar, direkt cevap vererek başlayalım. hayır kalınmaz ama milyarda bir ihtimalde vardır. mantık olarak olabilir ama bunun için çok aşırı erkek ve sperm dolu bir havuz ve cinsel olarak gebeliğe en uygun döneminde bir bayan gerekli. böyle koşullarda pek olmadığına göre imkansız gibi. kaldı ki zaten bu güne kadar dünyada buna benzer örnek bir olay hiç yaşanmadı. yani biraz galiba sizin dediğiniz gibi arkadaşınızın annesi sizi korkutmak vazgeçirmek için demişe benziyor. havuzdan böyle bir gebelik olmaz ama bir annede bunu diyorsa konunun altında başka bir sebep vardır gitmenizi istemiyordur, sebep olarak da böyle bir joker kullanmak istemiştir. eğer anneler bir şey diyorlarsa altında başka bir anlam olabilir, sözünü dinlemekte fayda vardır. tabi sizde şimdi bunu öğrendiniz diye kafanızın dikine gitmeyin, her zaman mütevazi olun.

  2. Dediğiniz durumun olma ihtimali belki de milyarda bir ihtimal gerçekleşmesi. Olması durumunda tıp literatürüne geçer heralde.

  3. bu kadar korkmayın, asıl sprem bulaşmaz ama korona bulaşma ihtimali daha yüksek. iyisimi siz bu aralar havuzlardan biraz uzak durun

  4. sorunun başlığına bakınca akla hemen erkekli kızlı gidilecek bir havuz geliyor. havuzdaki kalanlar değilde ortamın tehlikesinden sizi korumak istemiş gibi düşünülüyor. sorunun detayını okuyunca eğer yazdıklarınızı kelimesi kelimesine birebir demişse olmaz. erkekli kızlı gidilen bir havuzda bir erkek ile birlikte birbirinizi ateşleyip birlikte olma ihtimalinin yüksek olması gibi bir dueum anneyi korkutabilir diye düşündüm.

Bir cevap bırakın