öpüştükten sonra oluşan rahatsızlıklar

Soru

Merhabalar, Kız arkadaşımla saatlerce öpüştük, 2 gün sonra dudağında uçuk çıktı, ağzının içinde yara oluştu. Acaba tekrar öpüştüğümüzde yine olur mu? Olursa olmaması için ne yapmamız gerek?

Cevaplar ( 3 )

  1. 2

    Eme eme yara etmissiniz olmaz olurmu saatlerce dudak dayanamaz siser patlar hatta

  2. 3

    merhaba, öncelikle şunu bilmelisiniz ki her bünyenin vücudun bakterileri kendine hastır. bu bakteriler kişinin kendisine zarar vermiyor iken bir başkasının cildine vücuduna geçtiklerinde burada çok farklı tepkiler verebilirler. yani sevgilinizde hiç bir sorun olmuyorken sizde bu bakteriler dediğiniz ağız yarlarına ve uçuklara sebep olabilir. bunun için kesin çözüm yoktur, ya bünye birkaç defa bu şekilde sorun yaşar sonra sonra bağışıklık kazanıp alışır, bazen de hiç bir zaman alışamaz bu gibi durumlarda tensel teması en aza indirgemek gerekir. bunlar dışında belki sevgilinizde de dönemsel yada dışarıdan bulaşmış lezyonlar bakteriler belki virüsler olabilir buna bağlı bu şekilde uçuk ve yaralar ondada vardır, siz dikkat etmeyince size de bulaşmış olabilir. tabi sadece öpüşme ile değil cinsel temasla da vücudun farklı bölgelerine yayılabilir. mesela genital bölgelerde bulunun bakterileri oral seks yaptıktan sonra ağıza bulaştırabilirsiniz burada rahatsızlığa sebep olabilir, öpüşme ile birbirinize de geçebilir. kesin çözüm olmamakla birlikte hijyen sağlamak büyük oranda faydalı olur. örneğin cinsel öyleme başlamadan önce duş alıp sabunla yıkanıp temizlenmek, biz genelde seksten sonra duş alıyoruz ama öncesinde de almak çok faydalıdır. mesela öpüşmeden önce dişlerin fırçalanması ağızın gargara gibi ürünlerle çalkalanması, yüzün yumuşak bir sabunla yıkanması, ellerin aynı şekilde yıkanması gibi temizlik ve hijyen tedbirleri faydalı olur. birde öpüşürken aşırı sert davranmamak abartıya gitmemek gerekir sonuçta buradaki dokular yumuşak ve hassastır kolay tahriş olur ve zarar görebilir, bu durumda bakterilere karşı savunmasız kalabilir.

  3. 2

    çok sert opüşmüşsünüz bide temziliğe dikakt etmediniz herhalde haliyle uçuk olmuş uçuk çıkan yerlere toz sodayı suda eritip oralara peçete ile komplress yapın iyi geliyor

Bir cevap bırakın