kızlık zarı hk

Soru

Hocam Merhaba,
Ben sizde bir kaç bilgi almak istiyorum.
Hocam bundan 2-3 yıl önce erkek arkadaşım ile birlikte olmak istedik fakat benim istemsiz kasılmalarım sonucu defalarca denememiz rağmen yapamadık ve bu aramızda büyük bir sorun haline geldi.
Tabi ben bunun bir hastalık olduğunu öğrenene kadar.
Yaptığım araştırmalar sonucu bende ‘ VAJİNİSMUS ‘ olduğunu ve istemsiz kasıldığımı öğrendim.
Ve bunu erkek arkadaşıma söyledim fakat oda bu tür hastalığın olduğunu bilmediği için kafasında istemsiz bir şekilde ‘ BAŞKASIYLA BERABER OLDUĞUM’ düşüncesi oluştu bu durum ilişkimizi çok kötü etkiledi.
Araştırmalarım sonucu ‘ VAJİNİSMUS’ tedavisini yapan doktor bir bayan ile tanıştım ve önce muayene olmak için ofisine gittim.
Benimle konuştuktan sonra detaylı bilgi vermek için, ALTTAN bakarak durumu anlattı.
Bana ‘ VAJİNAMIN çok geniş olduğunu rahatlıkla beraber olmayabileceğimiz sadece fazla kastığım ve kulaktan dolma bilgilerle kendimi korkuttuğumu 3 seansta her şeyin bitebileceğini anlattı.
Ve ben özellikle kızlık zarımla ilgili soru sordum çünkü erkek arkadaşımın öğrenmek istediği durum buydu.
Doktor bana kızlık zarımın bozulmadığını ve esnek bir zara sahip olduğum, hamil kaldığımda bile rahatlıkla doğum yapabileceğimi, bunu kağıtla çizerek te tarafıma özellikle anlattı.
Bende bunu erkek arkadaşıma anlattım bu durumu 3 seansta anlatabileceğimi herşeyin normal olabileceğini söyledim.
Oda anlayışla karşıladı. Ve biz müsait olacağımız zaman tedaviye başlayıp sonucu ulaşmak istiyorduk fakat şöyle bir durum oldu
Bu süreçte erkek arkadaşımla beraber olmaya, kasılmamın ortada kalkması için yavaş yavaş da olsa denedik . 1-2-3 derken ve en sonunda acı çeke çeke kendimi kasa kasa erkek arkadaşımın da çabasıyla beraber olduk. Bu süreçte çok acı çektim bir an önce bitsin istiyordum fakat erkek arkadaşımın bana söylediği tek şey neden kan gelmedi durumu oldu.
ilişkiyi yarıda kesti ve bu durum beni ve onu çok üzdü
Ve ben kızlık zarımın geniş olduğunu dilerse bunu görmesi için herhangi bir doktora gidebileceğimiz söyledim.
Oda tamam dedi.
Sizden istediğim hocam bunu ERKEK ARKADAŞIMA, gösterip izah etmeniz anlatmanız.
Bun konuda desteklerinizi rica ediyorum.. Bu konuda en büyük şansım sizsiniz.
Şimdiden teşekkürler.

Cevaplar ( 2 )

  1. 6

    merhaba, bir uzman yada hoca hitabeti ile yazılan içerikler platforma pek uymuyor, tercihen bir fikir alış veriş platformu üyeleri arasındaki kişiler düzeyinde bir hitabet daha uygun olacaktır. bu platformda bir sorunun birçok farklı alternatif cevabı olabilir. arasından illaki bu en doğrusudur diyemeyiz. öncelikle kural olarak kimseyi bir başkasından soğutmak istemiyoruz. lakin size cevap olarak boş verin onu bunu ayrılın bu adamdan gitsin daha iyilerine layıksınız demek vardı, tabi böyle deyince kötü oluyoruz. ama ne yazık zorla güvensiz ve temelsiz bir ilişki bu gün değilse bir süre sonra çöküyor ayrılık oluyor. yıpranan yine kadınlarımız, onca zorluğa direnen sonunda hüsrana uğrayan yine kadınlarımız oluyor. siz daha güven bunalımını ve vajinismus olayını aşamadan üstüne zorla ilişki yaşamışsınız. buradan kimseye bir şey gösteremez ve anlatamayız. yine yapabileceğiniz en iyi eylem, sevgilinizi alıp onun seçeceği bir doktora gidip muayeneye birlikte katılmanız ve doktorun bu durumu ikinize de net anlaşılır olarak açıklaması. yoksa internetten ne denilse arkadaşınız ikna olmayacaktır. ancak anlamayacak kişiye bunu ne kadar anlatsalar 2 gün sonra yine kızlık zarı ve kanama olmadı diyecektir. umarım arkadaşınız anlayışlı ve zar takıntılı değildir de mutlu bir hayat yaşarsınız, bol şanslar

  2. 4

    tatlım aynı sorunu bende yaşadım, erkek arkadaşım çok maçoydu şimdiki eşim tabi, umarım bu siteye girmiyordur 🙂 ilk birkaç ilişkimizde kanama olmayınca laf etmeye başladı çök üzülmüştüm, doktora gittim esnek olduğunu öğrendim. sonra başka bir uzmandan yardım alarak kızlık zarı estetik onarım konusunda bilgi alıp operasyon yaptırdım. 2 gün sonra arkadaşımla ilişkiye girdiğimizde biraz kanama oldu, bu sayede zar muhabbetini kapattık. yoksa benim kocam esnek mesnek anlmaz, o zar kanayacak, malesef. bu benim şimdilik tek sırrım. sana kolaylıklar diliyorum umarım mesele tatlıya bağlanır

Bir cevap bırakın