kadın sex soğukluğu tedavi edilebilir mi

Soru

merhaba, eşim cinsellikte aşırı soğuk, anal oral falan yapmıyor sadece belli pozisyonlar gerisi hiç bir açıdan uygun değil diyor. 5 yıldır aynı şeyleri yapmaktan sıkıldım artık yenilik istiyorum. acaba eşimi doktora götürsem tedavi olur düzelir mi ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 1

  sizin sorununuz cinsel soğukluk değil, üstelik tedavi edilecek tedavi gerektiren bir şey değil. burada eşinizin ahlaki, dini inanç ve sağlık yönünden tercihleri var. dolayısı ile soğukluktan değil, ona bu gibi şeyler uygun gelmediği için yapmıyor. tercih olarak yapmama hakkı var, onu bu konuda zorlayamazsınız. eşinizle aranızda cinsel uyumsuzluk var. siz pornocu kafası ile hareket ediyorsunuz ancak bu istekleriniz eşinizin yaşantısına ve karakterine ters. bu durumda ya ona uyacaksınız aynı ahlaki düzlemde yaşayacaksınız yada boşanıp kendi aradığınız gibi birini bulacaksınız.

 2. 1

  anal tamamen kendisinin karar vereceği bir olay bundan yana bir sıkıntı yok. lakin oral için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. şimdi burada kısıtlı bilgi verdiğiniz için tam bir şey diyemiyorum. oral için öz bakım ve hijyen ciddi önem arz eder. evliliğin içerisinde belli başlı sorumluluk tam yerine getirelimiyor ise kadın erkeğe saygı duymaz ve ister istemez bu cinsellige yansır. libido falan boş iş at sahibine göre kişner. düzelmesi erkeğin gerçek erkek olması ile mümkündür. koca olan kişiyi yeteri olarak erkek-maskülen olarak görmediği için cinsel arzu duymuyordur. kadınlar konfor ister güvenli alan ister. kadınlara saçma kurallar koyarak gücün kimde olduğunu göstermek gerekir. burada bahsedilen en önemli güç gerçek erkek olma gücü, maskülen olma. karar verici, sorumluluk alıcı, kural koyucu, hedef koyucu. ailenin reisi olun gerçekten. asla kadından sevişme dilenmeyin gerçek bir erkeğe dönüştüğünüzde kadın size zaten kendini her anlamda hediye edecektir.

 3. 1

  ya şimdi bir insan, erkek yada kadın fark etmez, inancı gereği bunu yapmak doğru değil ben bunu yapmak istemiyorum diyorsa buna cinsel soğukluk diyemezsiniz. bu sebeple eğer eşiniz bu konuda hassas ise sizde bu hassasiyete karşı saygılı olmanız ve bir eş olarak ona bu konuda destek olmalısınız. olmuyor anlaşamıyor inanç birliği yoksa düşünceler farklı ise o zaman evli kalmanın anlamı yok, bu durum her ikiniz içinde zararlı, ben herkes kendine uygun layığını bulsun onunla mutlu mesut yaşasın diye düşünen biriyimdir.

 4. 0

  kadın hasta değil ki ne tedavisi olsun, beynini silip yeniden mi yazacaksınız. kadın gayet bilinçli şekilde uygun bulmuyorum diyor, açık ve net. siz yanlış yorumluyorsunuz.

Bir cevap bırakın