geri çekilme yönteminde sevgilim hamile kalır mı

Soru

Merhaba, sevgilimle iki gün önce cinsel birliktelik yaşadık, ilk cinselliğimiz oldu yani. İçine boşalmadığımdan eminim, geri çekilme yöntemini kullandım, ancak geri çekildiğimde penisimin ucunda bir beyaz sıvı vardı sperm miydi değil miydi emin değilim, ancak sonrasında penisimde herhangi bir ereksiyon kaybı olmadı ve bu olaydan yaklaşık 5 dk sonra boşaldım, sevgilimin şuan hamile kalması ikimiz için bir felaket olabilir, içimiz hiç rahat değil, lütfen acil cevap verir misiniz?

Cevaplar ( 4 )

  1. merhaba, geri çekilme yöntemi çok riskli bir yöntemdir. öyle ki neredeyse yaşanan istenmeyen gebeliklerin %80i bu yöntem sebebi ile gerçekleşir. bu durumun altında yatan asıl neden cinsel olarak bilgisiz olan çiftlerin, vajina içine boşalma olmadıktan sonra gebelik olmayacağını düşünmelerinden kaynaklanıyor. bu tamamen hatalı bir düşüncedir. eğer prezervatif yoksa, başka korunma yöntemleri uygulanmadıysa penis vajina içinde olduğu sürece gebelik riski sürekli artar. çünkü seks sırasında kayganlaştırıcı ve boşalma ile gelecek spermlerin öncesinde ortamın hazırlanması için spermler geldiğinde daha kolay yumurtalıklara erişebilsin diye erkek penisinden sıvı gelir. sizin penisimin ucunda bir beyaz sıvı diye tarif ettiğiniz, farklı isimler olsa da toplumda bu sıvı er suyu olarak bilinir. işte mesele burada başlıyor seks yaparken penis vajina içinde sonuna kadar sok-çıkar yapılıyor penisten salgılanan bu er suyunda boşalma olmasa da az oranda sperm bulunuyor. bu spermler siz vajina içinde iken fark etmeden bu elverişli ortamdan kolayca kadın yumurtalarına ulaşıp gebelik yapabiliyorlar. ama siz sanıyorsunuz ki dışarı boşaldım bir şey olmaz, bir bakıyorsunuz 1 ay sonra şok. nasıl oldu dışarı boşalmıştım olmaz filan derken 9 ay sonra bir çocuk. o sebeple iş garanti olsun diye prezervatif penis vajinaya girmeden takılır iş bitince penis vajinadan çıkınca prezervatif o zaman çıkarılır. kısaca hayır gebe kalmaz demek yada evet gebe kalır demek de mümkün değildir. penisimin ucunda bir beyaz sıvı vardı diyorsunuz işte o sıvıdan penis vajina içindeyken birkaç sperm yumurtalara gitti mi yoksa gitmedi mi bilinmez.

  2. eyvah keşke prezervatif kullansaydınız. istatistiklere göre amerikada hatalı cinsel deneyim yaşma sonucu birçok kız genç yaşta gebe kalıyormuş. bu gidişle bizdede böyle olacak galiba. okulda cinsel eğitim şart, en azından korunma yöntemleri anlatılmalı.

  3. 9 ay sora babasıniz geçmiş olsun. Bir şeyi bilmiyosaniz önce öğrenin

  4. canlarım benim ya hem hamilelikten korkuyorlar hem sevişiyorlar cinsellik bittikten rahatladıktan sonra da eyvahh ben ne yaptım diyorsunuz ayrıca kondom kullanın daha güvenli her cinsel ilişki yani vajinal ilişkiden bahsediyorum tabi ki analdan değil hamilelik riski taşır ona göre yaşayın cinselliğinizi

Bir cevap bırakın