geri çekildim yinede sevgilim hamile kaldı

Soru

mrb, sevgilimle sürtünmeli seks yapıyorduk, ilk defa tam bir ilişki yaşadık onda da boşalmadan önce geri çekildim ve göbeğinin üstüne boşaldım. hiç bir şekilde içine boşalma olmadı, şimdi doktora gittik sevgilim hamile. nasıl olabiliyor bu, içine boşalmadım ? vede ne yapmamız lazım ?

Cevaplar ( 9 )

 1. zevk suyunda halime olma olsalığı var diye biliyorum ondan olmuş olabilir

 2. ne yapmaniz gerektigini nanenyi yemeden önce düsuncektiniz. ya evlenirsiniz ya bir sekilde aldırirsiniz artik baska secenek yok.

 3. zevk suyunda az da olsa sperm olabilir. siz her ne kadar içeri boşalmadım deseniz de zevk suyundan gebe kalma ihtimali var. hem o anlık keyif halinde içine boşalıp boşalmadığınızı tam olarak da anlayamazsınız. yani tam boşalmaya yakın vajinadan çıksanız bile risk hep vardır. bu saatten sonra yapacak bir şey yok.

 4. dışarı boşalmış olabilirsiniz ama öncesinde ne yaşanıldığı da önemli. boşalma noktasına gelip geri çekilip, sonrasında tekrar ilişkiye devam ettiyseniz bu süreçte oluşan spermler içeride kalmış da olabilir. geri çekilmek bir kontrol yöntemi değildir.

 5. aynı sorun bende de var. sevgilim ile 15 şubat perşembe günü ilişkiye girdim ama içine boşalmadım gidip kendim boşaldım fakat 16 şubat cuma günü öğleden sonra sevgilim gebelik testi yapmış ve pozitif sonuç çıkmış bana da attı sonuç gerçekten de pozitif aklım karıştı böyle bir şey olabilir mi bir gün içerisinde

  • gebelik belli olması için 3 hafta geçmesi lazım, akşam boşaldım, sabahına hamile kaldı diyemezsiniz. eğer gerçekten gebelik varsa o zaman sizin bahsettiğiniz gibi dünden değil çok daha öncesinden olmuştur. tahminen 1 ay geriye doğru gidin, hatta önce ki adet günüden sonra zamanlarda olmuştur. gebelik süreci takip edilmesi gerekir, öyle boş boş beklemeyin ne olacak diye, gidin doktora kantesti, hormon testi yapsınlar baksınlar, muhtemelen gebe ise folik asit, kalsiyum, demir gibi bazı vitamin takviye ihtiyaçları oluşur bu dönemde onları kullanması gerekir. cenindeki gelişim takip edilmeli, kalp atışı var mı bakılmalıdır.

  • öyle bir gebelik testi yok 1 günde belli olan. kan testinde bile birkaç hafta geçmeden söyleyemiyorlar. iki ihitimal var ya bu gebelik çok daha önce oluşmuş siz yeni fark ediyorsunuz yada sevgiliniz sizi trollüyor.

 6. anlamadığım nokta bu test nasıl pozitif çıktı önceden bir gebelik oluşmuş olsaydı çoktan belli olurdu. trollüyor de olabilir dediğiniz gibi

  • sanki eskiden çok çocuk sahibi oldunuz da anlayacaksınız, komiksiniz, anlamazsınız tabi, bir çok kişide belirli bir evreye gelmeden belirti vermez gebelik. o sebeple geçmişte olduysa bir şeyler o zaman gebe kalmıştır. yeni değil yani, ilk fırsatta yeni bir tane idrar testi alın birlikte yapın yada dokordan kan testi. yanaşmıyorsa yaptırmak istemiyorsa o zaman da sizi denemek için trollüyor demektir.

Bir cevap bırakın