geciktirici ürünler kullanmak kısırlık yaparmı

Soru

Merhaba, eşimle ilişki yaşarken süreyi uzatmak için geciktirici sprey kullanıyorum. çokta olmasa benim işimi görmeme yetiyor. gazetede bir köşe yazısında geciktirici ürünlerin gebeler üzerinde zararı olduğu, erkeklerde de kısırlık yapabileceği yazılmıştı. açıkçası bu biraz canımı sıktı. nerdeyse sürekli kullandığım spreyden soğudum açıkçası, yalnız bu sefer iyice erken boşalmaya başladım. yine tekrar sprey kullanımına döndüm lakin her kullandığımda bu kısırlık muhabbeti aklıma geliyor dikkatim dağılıyor. ne yapabilirim, zararsız olan geciktirici var mıdır, tüm geciktirici ürünler aynı şekilde zararlı mı ?

Cevaplar ( 5 )

  1. geciktirici ürünlerin kısırlık yaptığı hiç duymadım zaten geciktirici sprey sadece penis başına sıkılıp kullanılıyor yani deri üstüne bu şekilde kısırlık yapması bana mantıklı gelmedi

  2. Ben de çok fazla kullanıyorum maalesef Erken boşlama laneti bende de var Eşim de kısa sürmesini hiç sevmiyor Mecburen kullanıyorum ben de

  3. geciktirici spreyler direkt olarak zararlı değildir. sürekli kullanılması sonucu vücutta birikir ve organ yetmezliğine neden olur. ayda yılda bir ihtiyacın olmuş kullan sorun değil. ama her gece seks yaparken 3 kere sprey sıkıyorsan bu geniş vadede sorun çıkartır. vücut bu kadar fazla etken maddeyi temizleyemez. aslında sorun spreyde değil boşlama denetimi yada kontrolü olmayan erken boşalan kişilerde. spreyle bunu geçiştirmeye çalışmak boş, önemli olan bu kontrolü kazanabilmek.

  4. spreyleri hapları bende kullandım baştan bunlarla idare etmeye çalıştım yaş ilerledikçe hiç bir fayda etmez oldu. şimdi işte burdayım. tüm okuduklarımdan anladığım boşlama denetimi olmayınca, bunun içinde alıştırma yapmadan kontrolünü öğrenmeden çözülmesi mümkün değil sanırım. şimdiki yeni hedefim alıştırma yapark bunu öğrenmeye çalışmak olacak. aynısını sanada tavsiye ederim, umarım dediğimi dinlersin. dinlemezsende birkaç yıl sonra dediklerimi anlarsın.

Bir cevap bırakın