geciktirici sprey kullanmak hamile kalmayı engeller mi

Soru

mrb erken boşalma sorunum var biraz çabuk geliyorum bunun için geciktirici sprey aldım abartı olmasa da bana yetecek kadar faydasını gördüm bitince yenisini sipariş etmiştim gelince kargodan teslim alıp arabada paketi açtım baktım her şey tamam attım torpido gözüne orada unutmuşum arkadaşımla montaja gidiyorduk tesadüfe açınca gördü gebeliği engellemek için mi diye sordu hayır dedim anlattım yok bunlar gebeliği engelliyormuş kullananların gelecekte çocuğu olmuyormuş bırak kullanma bunları dedi şaşırdım aslı varmı bu dediğinin öyleyse ben bilmiyordum gelecek için dediği gibi bir sorun olur mu

Cevaplar ( 2 )

  1. merhaba, erken boşalma konusunda geciktirici spreyler kişiler üzerinde doğru kullanıldıklarında kendilerini geliştirmeleri için bir destekleyici olarak düşünülünce faydalıdır. ancak sürekli sprey kullanmak ve spreye bağımlı kalmak gelecekte hem etkisinin olmamasına hem de cinsellikten soğumanıza neden olur. mesela ilk bisiklet sürmeye başlayınca arkaya destekleyici teker takılır, öğrendikçe bu destekleyiciler birer birer çıkarılır sonunda bunlara ihtiyaç duymazsınız, yani burada geciktirici spreyde bir destek olmalıdır kendinizi geliştirip sonunda atmalısınız. tekerleri ömür boyu kullanamazsınız, kullanmaya ısrar ederseniz bisiklet sürmenin zevkini keyfini alamazsınız, istediğiniz manevraları hareketleri özgürce yapamazsınız, işte spreyide aynı şekilde hep kullanmaya çalışırsanız cinsellik sizin için itici olmaya başlar ve biter. bunun dışında geciktirici spreyler içerdikleri maddeler sebebi ile sperm ile etkileşime girdiğinde sperm kalitesini azaltabilir, spermleri öldürebilir. yani gebelik düşünüyorsanız sperm kalitesi ve sayısının hareketliliğinin iyi olması gereklidir. bu halde sprey kullanımından kaçının. ama gebeliği engeller diye bir etkisi yok yine hamilelik ihtimali vardır, sadece dediğimiz gibi sperm kalitesini düşürür.

  2. geciktirici sprey kullanmaktaki amaç cinsel ilişkinin süresini uzatmak hamilelik gibi bir düşünce varsa delay spreyi kullanmaması tavsiye ediliyor.

Bir cevap bırakın