eşimle sevişirken cinsellikten çok utanmak

Soru

merhaba, ben evleneli 2 yıl oluyor ve halen evlilik hayatına karı koca ilişkilerine alışamadım. eşimden çok utanıyorum yabancılık çekiyorum. cinselliğe başlayınca her seferinde niye sinmiş korkmuş daha köle gibi davranıyorsun diyor. hiç eyleme katılmadığımı cansız gibi soğuk durduğumu söylüyor. gerçekten ben yapamıyorum, aslında hayal kuruyorum düşünürken bunu istiyorum ama eyleme gelince cinsellikten çok utanıyorum. kocamla sevişemiyorum ilişkiye katkı veremiyorum kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor çok heyecanlanıyorum öyle tıkanıp kalıyorum. bu düşünceleri korkuları nasıl aşmam lazım ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 1

    pisikolojik olarak bazı şeyleri sindirmen lazım. çoğu bayanda bu tip sorunlar oluyor. evliliğe adapte olmakta zorlanıyorlar. herkes bir değil kimisi 10 yıldır evliymiş gibi davranıyor kimisi 10 yıl geçsede evliliğe alışamıyor. sizde de benzer durum var. eşinizle daha çok vakit geçirmeli, onu tanımak için çaba göstermeli, duygu düşüncelerinizi paylaşmalı, uyurken yatağın bir ucunda değil sarılıp uyumalı, acaba ne sever, ne yer, ne onu mutlu eder diye araştırmalı onun için birşeyler yapmalısınız. bu şekilde bilinç altınızda bağlılık ve yakınlı kurmalısınız.

  2. 2

    galiba @kurt_like dediği gibi bir birinizi yeterince tanımıyorsunuz. aynı evi paylaşıyor ama aynı hayatı yaşamıyor gibisiniz. bu durumda eşinize karşı yabancılık hissediyor olmanız ve rahatsızlık duymanız yaşamanız gereken duygular değil. aranızdaki yakınlığı pekiştirin, bir elmanın iki yarısı, belki bir elin parmakları gibi uyumlu olmanız lazım. yoksa aynı sorunlar devam eder. üstelik durum daha da kötüleşir.

  3. 5

    kocanı yeterince benimseyip sahiplenemediğin için böyle oluyor. sadece 1 gece ne olacaksa olsun diyerek tamamen kendinizi bırakıp şımarık bir kadın gibi davranın. göreceksiniz ki devamında tüm bu duygularınız kendiliğinden kaybolacak. sadece 1 kere cesarete ihtiyacınız olacak

Bir cevap bırakın