eşimle ilk gece ve sonraki gecelerde kanama olmadı

Soru

kısa bir sorum var 1 aylık evliyim ve eşimle defalarca ilişkiye girmeme rağmen ilk gece dahil hiç bir kanama olmadı. evlenmeden once herhangi bir ilişkim olmadı ama neden kızlık zarı kanamadı. neden böyle olmadı doktora gitmelimiyiz

Cevaplar ( 2 )

  1. 12

    kızlık zarı ile ilgili bir sorun olmadığını düşünüyorum. kızlık zarı vajina girişinde 3 cm kadar içeride genelde yuvarlakça halka şeklinde esnek dokulu bir yapıdır. bazılarında daha hassas bazılarında daha esnek yada sağlam olabilir. ilk gece yada sonraki gecelerde esneyerek azıcık yırtılabilir. azıcık sizin fark etmeyeceğiniz kadar kanamada olabilir. eğer ikna sorunları varsa takıntı haline getiriliyorsa bir doktorada başvurabilirsiniz. inceleme sonucu size detaylı bilgi verebilir. yırtılıp, yırtılmadığını esneklik durumunu belirtebilir. ancak size zarın ne zaman yırtıldığını söyleyemez. kızlık zarı yırtılmış ama şu tarihte yırtılmış şu zaman aralığında olmuş diyemez. kimi kişilerde bozulmayan kızlık zarı ta ki doğumda yırtılabilir.

  2. 6

    daha önce seks yapmadıysanız böyle şeyler olabilir çünkü istisnalar vardır. kendinize güveniyorsanız kafaya takmayın çünkü her bedenin anatomisi farklıdır.

Bir cevap bırakın