erkeğin ilk geceyle ilgili düşünceleri ve yorumları neler

Soru

ben biraz fazla düşünüyor ve korkuyorum, ilk gece ile ilgili erkeklerin beklentisi nedir ? ne isterler ? ne yaparlar ? zorlayıcı davranırlar mı ? ilişkiden sonra ne düşünürler ? peki biz kadınlar, sizde benim gibi çekiniyor, korkuyor, utanıyor musunuz ? evlenme konusunda tereddütleriniz var mı ? ya ilk geceden sonra değmezmiş keşke evlenmeseydim diyeceğiniz bir hissiyat oluşur mu ? kusura bakmayın çok takıntılıyım sanırım bu konuda fikir alış-verişi yapmak iyi gelebilir diye sordum bunları.

Cevaplar ( 5 )

 1. herkesin bu konudaki düşüncesi çok farklı olabilir, hani bu fark dağlar kadar bile olabilir. kimisi vardır ilk gece çok anlayışlı olur, kimi vardır çok gaddar sanki eskorta gelmiş gibi davranabilir. bu sebeple nasıl birisine denk geldiniz bilinmez. ancak mantık olarak korkulacak bir durum yok. çünkü herkes bunu yaşıyor, ilk gece yatakta ölen yok. biraz bu açıdan bakın, korkular sizi strese sokuyor psikolojiniz olumsuz etkileniyor.

 2. bu kadar kendinizi strese sokup en özel gecenizi kaosa çevirmek yerine yeryüzünde bu kadar insanın sıkıntısız ve keyifle yapabildiği bir olaydan ne kadar mutlu olabileceğinize odaklanın. ilk seferler herhalde her kadın için anlamsız ve zevksiz gelebilir. çünkü hem vücudunuzun yabancı bir organın girişine alışması hem de sizin psikolojik olarak rahatlamanız zaman alabilir ama emin olun sonrası çok keyifli olacaktır. bu gecede sorun yaşayanlar tüm toplumun içinde çok çok küçük bir sayıdır. fiziksel sorunlardan bahsediyorum… bunun dışında eşiniz olacak kişiye çok iş düşüyor, sizi bu birleşmeye mental yönden hazır edecek şekilde davranmalı, sonra da fiziksel olarak kibar davranmalı. siz de psikolojik olarak kuruntularınızdan sıyrılıp, olaya odaklanır, yeterince de “ıslanırsanız” ilk seferinde biraz sızılı olsa da sonrasında keyifli bir hayatınız olabilir. ancak evlilik sürecinin içinde “değmezmiş” “evlenmeseymişim” diyebileceğiniz o kadar çok olay olabilir ki, belki de cinsel uyum evliliği süredüren tek silah bile kalabilir. siz evlilik konusunu cinsellik olarak görüyorsanız büyük hata yapıyorsunuz. o zaman evlenmeden önce bunu yaşayın, olmayacaksa boşuna da evlenip hayatınızı karartmayın 🙂

 3. Erkeklerin ilk geceyle ilgili düşünceleri ve beklentileri genellikle kişisel tercihlere ve değerlere göre değişebilir. Ancak, birçok erkek, ilk geceyi romantik, özel ve unutulmaz bir deneyim olarak düşünür. İlk gece ile ilgili beklentiler genellikle cinsel birleşme, yakınlaşma, sevgi, bağlılık ve şefkat gibi duyguların paylaşılmasıdır.

  Ancak, her iki tarafın da rızasına ve isteklerine saygı duyulması çok önemlidir. Zorlayıcı davranışlar kesinlikle kabul edilemez ve kınanması gereken bir davranıştır. İlişkiden sonra düşünceler ise yine kişisel tercih ve deneyimlere göre değişebilir. Bazı erkekler ilk gece sonrası mutlu ve memnun olabilirler, bazıları ise belki de farklı bir beklenti içinde oldukları için hayal kırıklığına uğrayabilirler.

  Kadınların ilk geceyle ilgili düşünceleri de yine kişisel tercih ve deneyimlere göre değişebilir. Bazı kadınlar heyecanlı, bazıları ise korkulu olabilirler. Ancak, birçok kadın da benzer endişeleri ve korkuları paylaşır. Bu durum oldukça normaldir ve birbirinizle açık bir şekilde konuşarak anlayış ve güven oluşturmak, ilişkinin daha sağlıklı ve mutlu ilerlemesi açısından önemlidir.

  Evlenme konusunda tereddütleriniz varsa, bu da oldukça normaldir. Evlilik büyük bir adım ve önemli bir karardır. Bu kararı vermeden önce, birbirinizi daha iyi tanımak, değerlerinizi ve hedeflerinizi paylaşmak, birbirinize güven duymak ve uzun vadede birlikte olmaktan mutlu olacağınızdan emin olmak önemlidir. İlk geceden sonra değmezmiş keşke evlenmeseydim diyeceğiniz bir hissiyat oluşması ise tamamen size ve ilişkinize bağlı bir durumdur. Ancak, ilişkiyi sağlıklı ve mutlu bir şekilde sürdürmek, dürüstlük, saygı ve güvenin olduğu bir temel üzerine kurulmuş olmasına bağlıdır.

 4. sanki o iş için yaratılmışsın ve o günü bekliyorsun. ne olursa olsun olmalı. güzel olursa tabi ki daha güzel. zaten iki taraf için de ilkse neyin ne olduğunu anlamaya çalışıldığı bir vakit gibi geçecek bir unutulmaz.

 5. erkekler ilk başta biraz fazla umutla yaklaşıp daha sonra umutsuzluğa kapılabiliyorlar

Bir cevap bırakın