dul kadınların cinsel hayatı var mı

Soru

aslında bu soru merak ettiğim bir şey, hani diyorlar ya bi kere alıştı mı tekrar ister duramaz falan diye. gerçekten öyle mi oluyor mesela dul kadınların cinsel hayatı nasıl, cinsel ihtiyaçları olmuyor mu ? azmıyor kudurmuyorlar mı ? cinsel ihtiyaçları olunca bunu nasıl gideriyorlar ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 5

  dul kadınların da cinsel isteği olur neden olmasın. fakat erkekler gibi değiller. seks yapmadanda durabilirler.

 2. 5

  dul kadın olupta gayet sessiz sakin oturan mütevazi bayanlar olduğu gibi cinsel dürtüleri daha hzılı bayanlarda var. @alpha-woman dediği gibi kadın belli bir süre sonra cinsellik yaşamadan da hayatına gayet rahat bir şekilde devam edebilir.

 3. 5

  kadınlar insan değil mi? ya da eşi olmayınca devreleri kapanıyor mu? nasıl ki evliyken cinsellik istemeyen kadınlar varsa, hayatında biri yokken de cinsellik isteyen kadınlar var elbet. ama toplum baskısı o kadar acımasız bir şey ki, boşanan erkek yapınca farklı, kadın yapınca farklı konuşuluyor… bu nedenle kadınlar daha gizli daha tempkinli yaklaşıyorlar konuya.

 4. 8

  elbette vardır. fakat kadınlar erkekler kadar sekse düşkün değiller. hele hele dul kadın fantezileri hep hayal mahsûlü. kadınlar ev işiyle falan oyalanıp vakit geçirirler. esasen dul erkekler daha zor durumda.

 5. 4

  cinsel dürtü hızı neye göre farklı herkeste. tüm kadınların cinsel sistemleri aynı değil mi. hızlı olanlarda hangi faktörler bu sistem içinde farklı çalışıyor tesekkür

  • 4

   ne yazık bu soruna hiç kimse cevap veremez. neye göre farklı sorusunun cevabı yaradan da, allah kimini istekli, kimini daha az istekli, kimini isteksiz, kimini erkek kimini kadın yaratmış. hepsine başka başka yüzler, başka başka parmak izleri vermiş, bazılarının boyu uzun, bazılarını kısa, kimini beyaz tenli kimilerini siyahi yaratmış, hepsinin kan gurubunu farklı, hormonlarını, duygu düşüncelerini başka yaratmış, daha bir çok farklılık ve kambinasyon yaratmış, insanlarla kalsa iyi hayvanları, bşaka canlıları, dünyları, evrenleri yaratmış. nasıl oluyor dersen genetik dna ve gen zincirleri sayesinde her birey başka oluyor. düşünsene herkes aynı olsa dünya ne kadar sıkıcı olurdu, herkesle aynı düşünur, aynı görünür, ne düşündüğünü tahmin eder insanları ayırt edemezdin, tek tip dünya yaşanır gibi olmazsı. işte farklılıklar var ki bu dünyada insanlar sürekli farklılık peşinde koşuyorlar. dolayısı ile herkesin düşücesi beklentisi vücudu cinsel sistemi hayal ettiği tahrik olduğu şeyler farklı. siteyi okuyorsan görüyorsundur, her türlüsü var, ayak tutkunu, vajina yalamak isteyeni, kadın kıyafetleri giyeni, strapon tercih edeni, anal isteyeni, kırbaçlanmaktan zevk alanı, hemcinsine ilgi duyanı, hatta vajina şekli, saçının rengini seçeni. seninle bir başkası aynı değil, en başta beyin düşünce bireysel kimlik ve eğilimler farklılık gösteriyor. sana aykırı gleen bir başkasının çok hoşuna gidebiliyor. senin çok normal dediğin sevdiğin bir şeyden başkası tiksinebiliyor sıkıcı bulabiliyor. yani soruna cevap olarak kesin sebebi şudur bu yüzden oluyor demek mümkün değil. tüm dünya bir araya gelse bu soruların cevabını veremez. sana kuantum dolanıklık olayını anlatabilirler ama asla bu dünyada yaşayan birisi senin bu sorularına cevap veremez.

  • 4

   ortalama referans alınırsa kadınlar erkeklere göre daha az cinsellik düşünür ve arzularlar. bunda etken yaradılıştaki cinsiyeti belirleyen hormon farkı olabilir. çünkü sporcu ürünleri kullanan hormon takviyesi alan bireylerde farklı eğilimler görülebilir. erkeklik hormonu alan kadınlarda eskeksi isterik tavırlar olurken, erkeklerde ise kadınsılaşma ve duygusallaşma gibi duygu değişimleri görülebilir. tabi bekar bir kadın uzun süre yalnız kalırsa kendini cinsel eylemlerden soyutlayabilir.

Bir cevap bırakın