cinsellik sorunları psikolojimi etkiliyor

Soru

merhaba, 8 aylık bir ilişkim var fakat partnerim hiçbir şekilde cinsellik hakkında dahi konuşmak, yapmak istemiyor, seks için yalvaracak biri değilim. fakat bu durum psikolojik olarak beni etkilemeye başladı. eğer sevmiyor olsaydım bu kadar dayanamazdım. ne yapmam gerekiyor ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  dostum bu konuda farklı değerlendirmeler olabilir. ben iki yoldan değerlendiriyorum. birincisi parnerin muhafazakar düşüncelere sahiptir, evlilik öncesi cinsel eylemeler ve diyaloglara kapalıdır. cinsel ne yaşanacaksa konuşma dahil tüm bunlar evlilik sonrası eş ile yaşanmalıdır felsefesini benimsemiştir, ki bende bu felsefeyi desteklemişimdir. diğer ikinci değerlendirme ise gerçekten kadının öncelikleri farklıdır, cinsellik en sonda belki hiç hayatında yok umursamadığı bir şeydir. bu gibi durumlarda birey aseksüel dediğimiz cinsellikten uzak, sadece mecburiyetten çocuk ypamak yada neslini devam ettirmek için cinsellik yaşamayı kabul edebilir. birde ek bir değerlendirme cinsel enerjiniz beklentiler karşılıklar bir birini tutmuyordur, kısaca cinsel uyumsuzluk vardır. bu hayatta her şeyde çok iyi anlaşıyor sevdiğiniz şeyler bile aynı olabilir ama cinsellik ayrı bir hayattır onda da uyumsuzluk vardır.

 2. 2

  kadın-erkek ilişkilerinde cinsellik önemlidir. daha 8 aylık bir birlikteliğiniz var daha yeni sayılabilir. aceleci olmayın bu konuda. kendinizi sıkmayın derim ben.

 3. 3

  neden cinsellik konuşmuyor sebebini sormadınız mı ? sebebine göre hareket edersiniz. hoşlanmıyorsa konuşmazsınız. evlilik öncesi olmaz konuşmam diyorsa saygı gösterir evleninceye kadar beklersiniz. sevgilim vermiyor psikolojik bozuluyor da ne demek ? vermedi diye erkekler kafayı bozacaksa yandık.

 4. 3

  eğer sorun 8 aylık bir şeyse sizin çoktaan doktora görünmüş olmanız gerekiyor. yahu canı 8 aydır seks istememiş kadın başka bir cinsel yönelimi mi var aseksüel mi yoksa bir hastalığı mı var bir düşünün.

Bir cevap bırakın