31 çekmek hafızada zayıflık yapar mı

Soru

Merhaba reşit olmuş daha askere gitmemiş bir erkeğim. Ben daha 16 yaşlarındayken bir abimiz bize derslerinde başarını kaybetmek istemiyorsan kendini elle tatmin etme yani mastürbasyon yapmayin dedi sebebini sorduğumda siz daha küçüksünüz zeka yönünden zayıf düşebilirsiniz konsantrasyonunuz da etkilenir dedi sitenizi gördüm sormak istedim. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Cevaplar ( 4 )

 1. 6

  merhaba, mastürbasyonun hafıza üzerinde etkisine ilişkin farklı kitleler üzerinde araştırma yapıldı. ancak sonuçlar net ve güvenilir değil. mastürbasyon hormonel ve fiziksel olarak bir şeyler kaybettirse de hafızada olumsuz bir etkisi olmamıştır. bu konuda şöyle bir açıklama yapılabilir, dersleri düşünmek zekayı buraya yönlendirmek yerine mastürbasyona odaklarsanız öğrenme zorluğu odaklanma sorunları yaşayabilirsiniz. çok fazla yapılırsa bilinçsel olarak alışkanlıklarının çocuğu olan insan yine bu olguya alışıp gerçek bir ilişkide başarısız olur. eksen kayması yaşadığı için cinselliği böyle kabul ettiği için sonrasında adaptasyon sorunları yaşanır. aman hiç yapmayın çok zararlı şöyle olur böyle olur gibi iddialar anlamsız, bir şey olmuyor diyede abartı yapmak yine zararlı, tüm işlerde olduğu gibi dengeli olmak önemli.

 2. 3

  benim arkadaşımda çok fazla mast yapıyor kendini tutmak gerçekten az yapmak lazım

  • 4

   bence çok çekiyorum 31 sıkıntısı varmı durmadan çekmek istiyorum

 3. 2

  evet güzel bir soru. kimi uzmanlara göre fosfor en çok atmıkta bulunur ve çok fazla mastürbasyon yapmak kişinin beynine zararlıdır. çünkü fosfor beyne en çok lazım olan şeydir. kayganlaştırıcı krem gibi şeylerle mesela ayda bir yapmak bünyeyi daha az yıpratır. onun dışında daha genç olduğunuz için derslere ve spora yönelmeniz daha iyi. herşeyin bir zamanı var. mastürbasyona alışmamak en iyisi. zâten çok fazla attırık birikince gece kamyonu devireceksiniz 🚛🚚🚒

Bir cevap bırakın