Yüzümde çıkan sivilceler mastürbasyondan dolayı mı?

Soru

23 yaşındayım, Masturbasyon yaptıktan sonra genelde yüzümde sivilce çıkıyor, bunun sebebi masturbasyon mu yoksa normal bir şey mi?
Masturbasyon yapmadan çok az çıkıyor ama yaptıktan sonra bi o kadar daha çıkıyor.

Cevaplar ( 2 )

  1. 4

    kimilerinde ergenlik dönemi geçsede 40 yaşında olsada yine çıkıyor vücudun yapısıyla bir ilgisi var ama tam olarak nedir bende merak ediyorum. kimilerinde ne kadar çok mast yaparsa yapsın hiç bir şey olmuyor

  2. 4

    merhaba, aslında mastürbasyon ve sivilce arasında doğrudan bir bağlantı olmasa da dolaylı yoldan sivilcelerin çıkışını hızlandırabilmektedir. bildiğiniz gibi sadece mastürbasyon sivilceye de neden olmaz. daha çok sivilceler ergenlik döneminde çıkan olağan ve normal bir durumdur, haliyle yaşın ilerlemesiyle birlikte azalacaktır. bu noktada cildiniz sivilce oluşumuna meyilli ise mastürbasyon yaparken harcadınız enerji ve efor sırasında kan dolaşımı tüm vücutta hızlanır, ter bezleri daha hızlı çalışır, cilt üstünde terleme ve yağlanma bu süreç içinde artar. işte tam bu noktada sivilce oluşumuna müsait bölgelerde bu terleme yağlanma ile sivilceler daha hızlı belirginleşebilir. bu durum bize sivilcelerin mastürbasyonla ortaya çıktığını düşündürür. mastürbasyon sırasında vücut kendini her açıdan zorlar bu kadar zorlamak sivilcelerin çabuk çıkmasına neden olur diyebiliriz. kimisinin cilt tipi fazlaca yağlıdır, bu kişilerde ergenlik bitse 40 yaşına da gelse yine sivilce oluşumu olabilir. mastürbasyon değil seks yapsa yine benzer yağlanma terleme olacağı için sivilcelerin çıkışı hızlanabilir.

Bir cevap bırakın