uykuda soyunma seksomnia mı yoksa başka bir patolojik sorun mu

Soru

merhaba, benim sorunum bir şekilde cinsel olarak tatmin olmadığım günlerde(ilişkiyle veya elle tatminden bahsediyorum) uykumda soyunma rahatsızlığı. biraz araştırma yaptım, bunun ileri versiyonuna seksomnia deniyormuş. uykuda partnerle ilişkiye girmek. uyurgezerliğin bir çeşidi oluyor. bendeki ilişkiye girecek kadar ileri değil ancak sosyal ilişkilerimde sıkıntı oluşturabiliyor. serbest çalıştığım için sık sık seyahat etmem gerekiyor ve otelde yakın arkadaş olsun veya yabancı olsun başkalarıyla kaldığımda sabah altım açılmış bir şekilde görülebiliyorum. her şeyim ortada oluyor yani. bunun psikolojik bir tedavisi var mıdır merak ediyorum. şu ana kadar herhangi bir saldırıya uğramadım, ancak garip bakışlarla karşılaştım.

Cevaplar ( 2 )

  1. 2

    acayip bir durum, geçmiş olsun. teknik bu soruyu cevaplamak için epey uzman olmak lazım. pisikyatri doktoruna falan gitmen lazım ancak. bu konuda bilgim yok lakin sanki uyku ile ilgili bir sorunmuş gibi geldi, belkide uykuda hormonlar tetikleniyor libidon bir anda ölçüsüz şekilde artıyordur. tabi buda cinsel arzuların şehvetin zirve yapması demek, yarı uykulu bilinsiz halde artık cinsel dürtülerin serbest kalıyor gibi. deidğim gibi bir profesöte uzmana falan gitsen daha iyi olacak sanki.

  2. 0

    uyur gezer arkadaşım vardı, kimi zaman gözleri açık ama uykuda oludu, galiba sinizinde böyle bir sorun var. ileri düzey tedavi gerektiriyor bildiğim kadarı ile. bazıları zararsız olabildiği gibi, bazende bu uyuklama aşamasında bireyin hayatını etkileyebilecek olumsuz sonuçlar ortaya çıkabliyor. geçmiş olsun uzman bir doktorla profesörle falan bu durumları konuşun.

Bir cevap bırakın