travestilerden hoşlanıyorum peki ama neden

Soru

sitenizle ilk defa karşılaştım, daha 21 yaşındayım ama benim durumum bir sorundan çok düşüncesel sanırım. anlam veremediğim bir şekilde başlıktada yazdığım gibi travestilerden trans bireylerden hoşlanıyorum. öyle ki evlenmeyi bile düşünüyorum. bundan bir arkadaşıma bahsettim delimisin bölye saçma şey olurmu hiç kiz mı yok dünyada gay mısın dedi. gerçeken bende piskolojik bir sorun mu var neden böyle düşünceler içindeyim, neden kızlar çekici gelmiyor, lakin gay da değilim, ama neden oluyor böyle yardımcı olun lütfen

Cevaplar ( 2 )

  1. 21

    merhaba açıkçası sorun biraz tercih meselesine giriyor. klişeleşmiş bir söz vardır ya “zevkler ve renkler tartışılmaz” diye sizin meselede bunun gibi. herkesin aynı olması mümkün değil, kızlardan, erkeklerden, gaylerden, lezbiyenlerden yada travestilerden hoşlananlar olabilir. nasıl köfte ekmek içinde herkes soğan sevmeye biliyorsa kişisel tercihlerde de farklılık olabilir. neden öyle neden böyle demek anlamsız. mavi rengi seviyorsanız, neden mavi seviyorum neden kırımızı sevmiyorum demek gibidir. kimlik bunalımı yaşamadıktan sonra, karar yapılarında sorunlar olmadıktan sonra, neyi sevdiğini bilmek gayet normaldir. size ilginç geliyor olabilir, gizemli geliyor olabilir, çekici yada tahrik edici geliyor olabilir. tabi buradan sizi analiz edip net bir çıkarım yapmak mümkün değil. yine isterseniz konunun uzmanlarından yüz yüze destek alabilirsiniz.

  2. 3

    bendede aynı durum var, hatta bir travesti arkadaşım var birlikte ev tutmayı falanda düşünüyoruz. yanış anlaşılmasın arkadaşım öyle bildiğiniz tarzda birşeyler yapmıyor. kendisi eczacı çok nezih bir insan. bazen toplum tarafından yanlış ön yargı ile tatsız durumlara maruz kalıyorlar.

Bir cevap bırakın