ten uyumu yıllar sonra biter mi

Soru

merhaba, sevgilimle 5 yıldır birlikteyiz ama son günlerde bir birimizden uzaklaşmaya başladık. eskiden uyum konusunda sorunlarımız yoktu, şimdi hem ben hem de o çok değiştiği çoğu zaman dikkatimi çekiyor aynı şeyleri bile düşünmüyoruz beklentilerimiz farklılaşıyor. sanırım ilk günkü o muhteşem ten uyumu zamanla bozuluyor. şimdi çiftlerin neden bir süre sonra ayrıldıklarını anlamaya başlıyorum. belli ki uyum bozuldu, peki ya kendiliğinden bozulduğu gibi zamanla da düzelir mi ? eğer ki ten uyumu zamanla bozuluyorsa buna güvenerek kimse ile uzun soluklu bir ilişkiye başlanmaz ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 2

  ten uyumu yada cinsel uyum dediğiniz evlilikte önemli bir faktör, lakin günümüzde gençler arasında evlenmeden önce cinsel uyum var mı ten uyumu var mı anlamak için cinsel ilişkiye girmek lazım gibi mantıksız bir söylem var. asıl mesele şehvet, kendilerine hakım olamıyorlar fuhuş yapıyorlar sonra uyum testi diyorlar. ne yanı araba mı bu sürüş testine çıktık. onu beğenmedim başka biri ile deneyelim. tamam deki en iyisini bulana kadar denedin, önüne gelenke yatıp kalktın, en beğendiğin ile evlendin. iyide bu uyum zamanla bozuluyor çünkü insanlar değişiyor, beklentiler, hevesler, arzular, düşünceler ve hayatlar değişiyor. bir zaman en iyisi en ideali dediğin insana tahammül edemez oldun. yani boşuna ten uyumu deyip onca insanla boşuna fuhuş yaptın. neymiş demek ki ten uyumu böyle önüne gelenle düzüşerek anlaşılmıyormuş. ten uyumu dediğiniz şey adındaki gibi “ten”de değil tam tersine akılda beyinde olan bir uyumdur, düşüncelerde olan bir uyumdur. hala bunu anlayamayan bunca fuhuş yapan var, yazık onların haline.

 2. 2

  evet bende bu konuda @bybliss katılıyorum, sitede de çok gördüm bu kafada olup, denemeden ne bilcez uyum olduğunu diyen, fuhuşu savunan cehaleti. kafa uyumu varsa ve iki birey bir birini dengede tutmayı başarıyorsa aşırılık yoksa o zaman bu uyum hiç bir zaman kaybolmaz. lakin başta her şey uyumlu gibi görünsede bir biri ile denge kuramayan çiftlerde uzaklaşma söz konusu olur, çünkü her ikiside ayrı farklı şeyler beklemeye başlarlar. bu bilinç olmayınca bir birinden bıkmak ve ayrılık kaçınılmaz olur.

 3. 2

  tabiki biter, üstelik öyle yıllar sonra falan değil 3-5 aya kadar bile hevesinizi alır almaz bitebilir. çünkü mesele uyum değil şehvet ve cinsel arzular. tabi kudurukluğun da sonu var, hevesini alınca düşüncelerin değişiyor. çünkü gerçek cinsellik hayal ettiğimiz gibi inanılmaz muhteşem tarifsiz zirve falan böyle bir şey değil. dolayısı ile bu kadar beklenti sonucu aradığını bulamayınca hevesin sönüyor. sizdede böyle olmuş, kudurukluk ve heves geçince şehvet tükenince ortada 2 tane boş insan kalmış. siz uyumu iletişmde fikir birliğinde, ruh eşinde aramadığınız, bir birinizi tanımadığınız için cinsellik bitince sizi bir birinize bağlayacak başak bir şey olmadığını anlşamaya başlamışsınız. bir nevi gözünüz açılmış. evet yolun sonuna geldiniz şimdi ayrılık zamanı gibi görünüyor, hakkınızda hayırlsı.

 4. 3

  ten uyumu bence saçmalık, öyle bir uyum varsa eğer, genel evler sitesindeki kadınlarla erkeklerin uyumu mükemmel demektir, o halde kesinlikle oradan evlenmeleri lazım. insan an geliyor en sevdiğine tahammül edemiyor, bunlar ten uyumu ile her şey çok güzel olacak sanıyorlar. öyle olsa çok iyi seks yapıyoruz ama hiç anlaşamıyoruz diyen çiftler olmazdı.

Bir cevap bırakın