tam olarak ne kadar süre erken boşalma sayılır

Soru

slm 24 yaşındayım çoğu zaman sevgilimle ısınmak için ön sevişme yapıyorum bir birimizi daha çok tahrik etmek için, bazen oral seksde yapıyoruz sonrasında ilişkiye geçiyoruz ön sevişmeyi ne kadar uzun tutsam da sonrasında çok dayanamıyorum bazen 3dk bazen 5dk bazen 7 dk oluyor ama çoğunlukla 3 dk diyelim sonrasında zaten çok zorlanıyorum kendimi tutmak için, doktora gittim bunun için bu süre normal 3 dk altında olan kişiler için erken boşalma diyoruz sen sınırdasın, pratik yapıp kendini biraz daha tutmaya çaba göster yoksa bunun için doğrudan etkili kesin bir ilaç yok dedi. doktorun dediği kendimi biraz daha tutmayı nasıl başaracağım, vajinaya girince hiç bir çare olmuyor tutmaya çalışsam da kendi kendine patlıyor boşalıyorum

Cevaplar ( 6 )

 1. 6

  boşlamamak için elimle penisin başını sıkıyorum gene boşalıyorum doktor cevap yazsın nasıl tutçaz bunu yaşım 18 elime alınca bile hemen geliyor

 2. 2

  selamlar, genelde sizinde belirttiğiniz şekilde 3 dk altı süre yetersiz derecede erken boşalma olarak adlandırılıyor. lakin teknik olarak bakınca 10 dakika kadar kendini tutamayan partnerini doyuma ulaştırıp orgazm olmasını sağlayamayan partnerinden önce hemen boşalan birçok kişide erken boşlama sorunu vardır diyebiliriz. erkek dediğin belli bir süre kendini tutmayı başarıp partnerini doyuma ulaştırmayı başarmalıdır. insanlık hali kimi zaman bu süre çok farklı olabilir kısalabilir, ama 10 sevişmeden 7sinde çok kısa sürede boşalıyorsan bu durum bahane kabul etmez. kendini tutmak kelime olarak basit olsa da bunun için pratik yapmak gerekir. tutmak deyince tam olarak çişini tutmaya benzemiyor. zirveye ulaşılıp orgazm yaşanıyorsa boşalmayı penisi iple bağlasanız durmaz boşlama sperm dışarı çıkmasa da illaki olur. bazıları boşalma deyince spermin penisten dışarı çıkmasını anlıyorlar. aslında sperm pompalanmaya başlamadan önce orgazmı zirveye ulaşmayı durdurmaktan bahsediyoruz. yani uçurumdan atladıktan sonra paraşüt açmayı değil uçurumun kenarına gelmeden geri çekilip beklemeyi kast ediyoruz. diyelim siz 3 dk içinde boşalıyorsunuz, o zaman şunu yapın seks yapmaya başladınız penis vajina içinde sok çıkar yapıyordunuz hissediyorsunuz zevk çok artıyor biraz daha devam etseniz boşalma başlayacak işte o his azıcık gelicince durun vajina içinde olduğu gibi bekleyin, his geçsin haz düşsün, haz düşmüyormu penisi çıkarın dışarı bekleyin, o arada boş durmayın, orayı burayı okşayın yalayın öpücükler kondurun oyalanın. sonra sakinleşince yine vajinaya girin bekleyin biraz sok çıkar yapın baktınız yine dayanamıyorsunuz bir şeyler olacak ya içinde bekleyin yada çıkarıp bekleyin, sürekli böyle erteleyin. bunu kaç kere yapacaksınız alışana kadar 5-10-20-50-100-1000 defa hiç bıkmadan sabırla diyelim zaman geçti 10-15 dk oldu böyle dura dura tuttunuz kendinizi sonunda bırakırsınız kendinizi boşalırsınız. ben birkaç kere böyle yaptım bir faydası olmadı, olmaz tabi bebekken bile yürümeyi 2-3 kerede değil kaç defa deneyerek kim bilir kaç ayda öğrendiniz. vücut yapa yapa öğreniyor. bu konuda benzer anlatımlar var onları da okuyun bilgi edinin. bu arada @efsane-korsan burada doktor yok, doktor internette değil hastanede, sağlık merkezinde olur. nasıl tutulur anlatmaya çalıştık umuyoruz faydalanırsınız.

  • 3

   Dediğiniz yöntem sonun da bosalmadan biraksak olur mu? Yoksa 10-15dk boyunca yaptigimiz dur baslat engelle surecinin sonunda boşalmalimiyiz?

  • 4

   @Keloprast bir süre kendini tutup bu döngüyü sağladıktan sonra sonunda boşalmak mecbur değil ancak boşalırsanız bu size iyi gelecektir. mantık olarak düşününce bunca eylem sonunda boşalmamak, bünyenize ve kendinize işkence etmeye eş değer olabilir. diyelim ki boşalmadınız bıraktınız günlük yaşantınıza döndünüz, bu eylem sırasında üretilen boşlama için hazırlanan sperm birikme yapacağı için kasıklarınızda şişkinlik ve sıkıntı yapacaktır. hepsine tamam yine sonunda illaki boşalırsınız, ya uykuda istemsiz olur, ya siz idrar yaparken yada hiç beklemediğiniz anda oturup kalkarken kaslarınız istem dışı spermi serbest bırakıp boşalmanıza neden olur.

 3. 2

  Geri cekilme yapmazsan bosalirsin sabirli olucaksin yoksa durmaz

 4. 1

  partnerini rahatlatabilecek seviyeye ulaşamadan önce kontrolünü kaybeden erkek, erken olmuş demektir

Bir cevap bırakın