evli çiftlerin cinsel ilişki süresi ne kadar olmalı

Soru

merhaba size sormak istediğimiz bir konu var. yeni evli çiftiz eşimle cinsellik konusunda sürekli tartışıyoruz. bayan olarak seks sırasında orgazm olmak için daha çok zamana ihtiyacım var. ama eşim hemen 2-3 dk da boşalıp çekiliyor. zaten çekilmesede devam edemiyor penisi sertliğini kaybedip sönüyor. bu noktada kavaga ediyoruz tam ben zevk almaya başlayınca sen boşalıyorsun diyorum, o ise sorun sende boşalma sorunun var geç boşalıyorsun diyor. bir birimizi doktora gönderiyoruz. bir erkek o kadar süre dayanamazmış normalmış problemi olan benmişim. hangimiz haklı bilmiyorum ama ben artık iyici seks yapmaktan soğumaya başladım.

Cevaplar ( 3 )

  1. merhaba, bu tip konular genellikle çiftler arasında sorun çıkarabiliyor. taraflardan birinin mutlu rahatlamış olması karşısında, diğer tarafın aynı oranda rahatlayamaması heyecanının yarıda kalması sebebi ile çok stresli ve hırslı bir tavır takınmasına sebep olabilir. tabi sonrası tahmin ettiğiniz üzere karşılıklı suçlamalar. bu noktada kim haklı anlamak için tarafların ikisini de dinlemek gerekir. öncelikle kadın erkeğe göre orgazm olmaya daha geç adapte olur. erkekte bu durumun bilincinde olmalı ve buna göre davranmalıdır. ön sevişme sürecinde bayanı daha çok uyarması gerekir. ilişkiyi geçildiğinde de bayanın orgazm olması için gerekli süreyi sağlayabilmesi, erkeğin erkek olduğunu ispatlaması için gereklidir. tabi birde bayanın orgazm olma sürelerine bakmak gerekir. çok fazla uzuyorsa bu süre zaten erkeğin bu kadar aşırı dayanmasına imkan yoktur. örneğin bir bayanın 10-15 dk da orgazm olması beklenebilir. bir erkekte bu sebepten boşalmadan partnerinin memnun edebilmek için aynı şekilde 10-15 dk ilişkiyi sürdürmelidir. bu bilgiler ışığında anlatımınıza göre eşinizin cinsel olarak başarısız, erken boşaldığını söyleyebiliriz. yani siz haklı görünüyorsunuz, eşiniz biraz daha kendini tutmayı başarmalı, sizi tatmin edebilecek süreyi sağlamalıdır. 2-3 dk içinde dünyada hiç bir bayan mutlu olamaz. nasıl bayanın görevi eşini mutlu etmek ise aynı şekilde erkeğin görevi de eşini mutlu etmektir.

  2. Bu gibi durumların bazı egzersizleri var. Onları uygulayarak süre uzayabilir. 2-3 dakika tabi ki kısa ama sadece 2-3 dakika ise o sizin de probleminiz. En azından 15-20 dakika ön sevişme ile geçirilmeli. Totalde standart bir süre var mıdır bilmiyorum ama 1 saat bence ortalama bir süre. Siz tüm hakkınızı tek seferde kullanırsanız olmaz bu süreler. Aralara farklı fanteziler koyarak 1 saate kadar çıkabilirsiniz.

  3. başarılı ve tatmin edici bir ilişki için bence 30 dakikadan fazla olmalı.

Bir cevap bırakın