sevgilimin hamile kalma korkusu ve ertesi gün hapları

Soru

Sevgilimle yakında evleneceğiz, Ne zaman ilişkiye girmeye kalkışsak hamile kalacak diye korkuyoruz ve duruyoruz, İnternette okuduğum kadarıyla ilişki esnasında prezervatif yırtılabiliyormuş bu sebepten dolayı korkuyoruz eczanede satılan B planı veya ertesi gün ilaçları ne kadar faydalı bilemiyoruz ve soramıyoruz da ne yapmamız gerekir sevgilimin illa doğum uzmanına mi görünmesi gerekiyor yardımcı olur musunuz

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  merhaba, tüm bu yaşadıklarınız gayet normal, endişe etmeniz korkmanız ve korkup rahatsız olmanız normal insan olmanın gereği zaten budur. aksine umursamaz olmanız bir sorun olarak değerlendirilebilir. her zaman söylenen odur ki sakınılan göze çöp kaçar, işte sizdeki durumda o. yapılmaması gereken şeyi yapmakta zorladıkça tamda o kadar çok kötü şeyler aksilikler sorunlar gelir başına. çünkü hata ve korku sorun çıkma ihtimalini arttırır. üstelik sebep olduğu stres gerginlik gibi durumlar sebebi ile psikolojik bozulmaya da neden olur. ilerleyen yaşamda tüm bu psikolojik bozulmalar, başarısız kalitesiz mutsuz çökmüş hayat yaşamanıza neden olacaktır. çözüm aslında basit, uzmana falan da giymeye gerek yoktur, tek yapmanız gereken yapması uygun olmayan gereken şeyleri yapmamaktır. bu durum gözler kapalı otobanda akan trafiğin içinde yürümek gibidir, başınıza her şey gelebilir, gelmesin istiyoruz ne yapmalıyız, o halde gözünüz kapalı otobanda yürümeyin evde kalın hem başınıza iş gelemsin hem endişelenmeyin korkmayın kafanız rahat olsun.

 2. 2

  ay içim bayılıyor, hem yapıyorlar hemde korkuyorlar. yapıyorsanız elinde sonunda bir gün tutar hamile kalır net belli yeni. bu kadar stres yapıyorsanız da o zaman evlendikten sonra yapın çok basit değilmi

  • 3

   Ergen sorularindan gina geldi ay korktuk ay bilmem ne ay su ay bu ufff

 3. 2

  2 gündür bunu arastiriyorum cok stres yaptım ilk defa iliskiye girdik korunmasizdi icime bosalma olmadi bende ertesi günü hapı ictim. 1 hafta sonra 4 5 gün regl gibi kanamam oldu. Daha sonraki hafta ise prezervatif ile iliskiye girdik icimden cikinca patladi ama daha bosalmamisti , onu cikardi ve bi kac dk oyle devam ettik ardindan yenisini takti bosalmadan oncede prezervatif oldugu halde geri cekildi. Reglm 5 gün gecikti ertesi gün hapı gecikme yapiyormus diye okudum bide olmadikca stres yapiyorum sizce hamilelik riskim nedir?

  • 4

   merhaba, benzer soruyu daha öncede sormuştunuz zaten bu ihtimalin çok düşük olduğunu ve muhtemelen gebe olamayacağınızı söylemiştik. ancak her zaman söylediğimiz testlerin bile doğruluk payının %99 olduğu, ne de olsa %1 oranında bir ihtimalin olduğu kesindir. milyonda bir derler ya işte o milyonda bir ihtimalin sizi bulması mümkündür. siz ne kadar internette araştırsanız da tüm siteleri okuyup tüm herkese yazıp sorsanız da var olan bir şey yok olmaz, yok olan bir şeyde var olmaz. şunu kullandım bundan gecikti, rengi şöyle geldi, uzun sürdü kısa sürdü, midem bulandı, başım döndü tüm bunlar masal hikaye insanların kendini rahatlatma çabası. ancak tüm bunlar olacak sonucu değiştirmez olacak olana etki etmez çare olmaz. sizin gibi 100 lerce kişi gelip benzer soruları soruyor ama nafile ne olacaksa o olacak, 1 saat eğlendiniz heyecan oldu ne güzeldi oynaşırken, şimdi acaba mı diyerek korkarak bulanık ruh hali ile günlerce muallakta geçireceğiniz zamanlar geldi, sabırlı olacaksınız kaderinizi bekleyeceksiniz, stres yapmak anlamsız. isterdik bizde size, yok birşey olmaz takma kafana, eğlenmene devam et demeyi, sizi rahatlatmayı ama gerçekler böyle değil, yalan nereye kadar.

Bir cevap bırakın