Sertleşme sorunu nasıl giderilir

Soru

Arkadaşlar selamlar herkese benim durum farklı biraz, yaşım 24 daha önce cinsel deneyimlerim olmuştu ama böyle bir şey ilk kez geldi başıma, kız arkadaşımla daha önce hiç cinsel birleşme yaşamamıştık ama bilirsiniz işte kıyafet veya boxer çıkarmadan aylarca birbirimizi tatmin ettik. O sürede hiçbir ereksiyon ve sertleşme problemi yaşamadım, boşalma kontrolümde iyi yaptığımı düşünürdüm. Geçen gün tam manasıyla ilişkiye girme kararı aldık ama benim penisim tenine temas ettiği an anında kendini bıraktı, bir kaç defa tekrar on sevişme yapıp denemek istedik yine aynısı oldu saniyeler içinde bütün gücünü kaybettiğini gördüm ve oral sekste bile daha önceden tatmin verirken o an hiçbir şey hissetmedim sadece acı ve az bir keyif vardı. Şuan mesela sanki işemekten başka bir işe yaramıyormuş gibi duruyor. İnanılmaz derece moralim bozuk ve sinirliyim bu yaşımda bunu yasamak çok ağır geldi. Acaba bu durumun sebebi nedir daha önce başına gelen oldu mu ne yapmamı tavsiye edersiniz. Ben öncelikle spora başlayıp biraz yediklerime ve içtiklerime dikkat etmeye başlamayı düşünüyorum fayda eder mi bunlar? Bunun acil düzelmesi lazım yoksa bu bir hayat değil çok ağırıma gitti.

Cevaplar ( 5 )

 1. 5

  Nasil bi kızmış elbiseyle tatmin olmus bugune kadar ,)

 2. 2

  Psikolojik gibi duruyor, gereksiz strese sokma kendini. Çözümü spor, iyi uyku ve bol fındık:) Devam ederse ürolojiye gidip sperm testi yaptırırsın.

 3. 4

  hatırlıyorumda kıyafetlerle sürtünmek bir ilişki türü değil kendinizi yanlış alıştırıyorsunuz gelecekte gerçek cinsellikte çok sorun yaşarsınız diye erim bey deyince kızıyorlardı. işte bence sonucu bu. en baştan temeli yanlış yapmışsın şimdi diyosun ki kat çıkamıyorum bina çöküyor ne olacaktı 🙂 çözüm komple herşeyi yıkıp en baştan yapmak. o işte biraz zor olacak. doktorluk bir durum yok. bildiğin başarısız erkek sendromu. ancak cinsel terapist falan faydalı olabilir.

 4. 1

  selamlar, zaten @cd-belgin arkadaşımız bu konuda olası sonuçları içeren bir cevap yazmış. ayı şeyleri tekrar etmeye gerek yok. acemilikten bilinçsizce gençlikte bu tip şeyler yapmış olmanız hata, ancak zaman içinde düzelmesi mümkün. en azından bu tip yanlış uygulamalar ile devam etmeyerek ilk adımı atabilirsiniz. aceleci olmayın, elbette bu etapta başarısızlıklar olacak. lakin zaman içinde bunlar yavaş yavaş yeni değişikliğe alıştıkça azalmaya başlayacak. öz güveniniz yüksek tutun doğru ilişkiler kurun ve kem kendinize hem de partnerinize zaman verin. eğer süreci ağır bir durumda yaşıyorsanız psikolog desteği alabiliriniz, bu sizin için faydalı olacaktır.

 5. 2

  Sayın hocam ve sevgili arkadaşlarım, daha önce gerçek manada sağlıklı deneyimlerim vardı. Karşımdaki partnerimden dolayı maalesef hatalıda olsa ilginç yöntemlerle ilişki kurduk en başta. Yorumlarınız ve cevaplarınız için teşekkür ediyorum, şuan herşey yolunda ne bir erken boşalma nede bir ereksiyon kaybı yaşamıyorum, eski günlere geri döndük 🙂 sanıyorum anlık psikoloji ve beslenme düzeni düşündüğümüzden çok daha etkili. Haklısınız özgüven ise herşey demek. Teşekkürler.

Bir cevap bırakın