seks öncesi vajina nasıl temizlenmeli

Soru

merhaba, henüz nişanlıyım ama yaza evlilik düşünüyoruz. evlilik öncesi cinselliğe bakışım olumsuz bu sebeple herhangi bir bilgim ve deneyimi yok. öğrenmek yanlış yapmamak için soruyorum. cinsel ilişkiye başlamadan önce her seferinde vajinal temizlik yapmak gerekiyor mu, birde doğru temizlik nasıl olmalı, sabunla mı yoksa eczanelerde satılan temizlik şampuanları var böyle bir şey mi kullanmak gerekli. cevap yazacak kişilere şimdiden tşk ederim.

Cevaplar ( 6 )

 1. 5

  merhaba temizlik önemli ancak bunu fazla takıntı yaparsan sorun yaşarsın. temizlik mendilleri, şampuanlar, sabunlar gibi ürünler var benim tercihim inintim şampuanlar. hem kurutmuyor hemde iyi temizlik sağlıyor. arada bir seyrek olarak kullanıyorum her seferinde değil. her seferinde ılık su ile yıka durula yeter. bazende ilişkiden sonra dediğim şampuanla yıkarsın. kimyasallarla çok yıkarsan kurutur rahatsızlık yapar.

 2. 32

  Temiz ol normal erkekler temiz mis gibi kadinlardan cok hoslanir pis bir vajinayi kimse ne diker nede yalar

 3. 6

  cinsel ilişkiye girmeden hemen önce duş alman gerekiyor. bu hem seni rahatlatacak hem daha iyi hissedeceksin. eğer kocan anal yoldan ilişkiye girmek istiyorsa bunun çok önemli bir temizliği var. bunun için özel aparatlar olur onları araştırın ve bir tane alın daha sonra duş başlığını çıkartıp aldığınız paaratı duş başlığına takacaksınız sonra o aparatı anüsünüze sokup musluğu açacaksınız bu şekilde bölge tertemiz oluyor. ilişki esnasında kötü şeyler meydana gelmiyor

  • 7

   dostum nişanlı cinsellikten uzak kıza anlattığına bak, dur bakalım korkularını yensin suya adımını atsın, sen diyorsun ki mariana çukuruna tüpsüz derin dalış 🙂

  • 6

   ohaa kız ne soruyor sen ne anlatıyorsun biraz mantıklı yorumlar yapın

 4. 3

  merhaba, öncelikle dileğimiz umarız ki tamamına erdirip evlenir ve mutlu bir yuva sahibi olursunuz. vajinal temizlik önemli bir unsur ancak bu işlemi abartı ve çok sık yapmak vajinal flora dediğimiz o bölgenin doğal iyi huylu bakterililerini öldürmek demek. kimyasal temizleyiciler ve sabun hijyen konusunda çok başarılı ancak cilt kuruluğuna ve çatlamalara sebep olabiliyor. o halde hiç mi bunları kullanmamak lazım, hayır kullanacağız ama arada sırada çok sık değil. nasıl tarif edilir bu durum biraz anlatmak zor. her seks öncesi uzun uzun vajinal temizlik seansı yapılmaz, biraz iç güdü biraz ön sezi biraz olması da lazım. diyelim ki bu gece seks planlıyorsanız cinsel aktiviteden bir saat önce gerekli bakımı temizliği yaparsınız aksiyon başladı mı heyecanı yarıda kesip vajina yıkamaya gitmezsiniz. diyelim durum kötü fazlaca koku varsa belki kimyasal bir ürünle yıkayabilirsiniz ama yok çok dikkat çeken bir unsur bulunmuyorsa sadece ılık su ile iyice durulamanız yeterli gelir. işte bu noktada durum ne ne yapmak lazım bunu siz belirleyip karar verin.

Bir cevap bırakın