aldatıldıktan sonra özgüven kaybı ve ereksiyon sorunları yaşamaya başladım

Soru

merhaba, ben 38 yaşındayım, geçen sene nişanlım tarafından aldatıldım. uzun süre sevgililikten sonra evlenme kadarı aldık ve nişanlandık. bir süre sonra onun tavırlarında değişiklik fark ettim. ilgisiz isteksiz davranıyordu, bir sorun mu var diye sorsam da yok bir şey dedi hep. sonunda sebebi belli oldu, bir arkadaşım bana nişanlımı bir başkası ile arabada öpüşürken gördüğünü söyledi. başata inanamadım yanlıştır falan dedim kesin eminimi dedi. bende olayın peşine düştüm, bir gün avm ye gideceğiz kızlarla dedi, bende şüphelenip takip ettim. birisi ile bulup sinemaya gittiler bende peşinden girdim sinemada öpüşürken gördüm. önce hırsımdan her yeri yakacaktım sonra kendimi boğuluyormuş nefes alamıyormuş gibi hissettim dışarı attım kendimi. bayılır gibi olunca görenler ambulansı aramışlar. acilde uyandım baş dönmesi ve kalp çarpıntısı vardı, psikoloğa yönlendirdiler, oda panik atak dedi. bir süre tedavi gördüm. asıl mesele şimdi geçmişi arkamda bırakıp yeni biri ile sevgiliyim. birkaç defadır azıcık oynaşıyoruz ama ben ereksiyon olamıyorum kız elliyor oral yapıyor falan doğru düzgün kalkmıyor, bende seni cinsel obje olarak göremiyorum benim için değerlisin, sana olan aşkım, cinsellikten öteye falan o sebeple böyle oluyor diye zırvaladım. sürekli geçmişte olan bitenler aklıma geliyor daral geliyor. sanki yapamayacakmışım gibi hissediyorum. penisimde kalkmayınca kızdan kaçmaya başladım. ne yapacağım ben ? hap bile alıp kullandım hiç bir etkisi olmadı. kendimi çok kötü hissediyorum ?

Cevaplar ( 5 )

  1. rahatsızlığınızın temeli psikolojik gibi ancak tedaviye temelden başlamak adına önce ürologa görünün. o gerekli tetkikleri yapsın. sorunun fizyolojik olmadığı netleşirse sizi psikiyatriye yönlendirecektir. psikolojik tedavi aldım işe yaramadı demişsiniz bu aşamada sevgilinizin desteği önemli. onun da yardımıyla tedaviye devam edin. tüm bunların dışında belki de bu süreci aşabilmeniz için zamana ihtiyacınız vardır. geçmiş olsun.

  2. bencede asıl sorun psikolojik gibi görünüyor. çünkü fizikselde değişen bir şey yok. ancak düşüncesel olarak özgüven kaybının neden olduğu olumsuz etki ve şartlanma sonucu performans endişesi yaşıyorsunuz. bunu kafanızdan atamadığınız sürece benzer sorunlarla boğuşmaya devam edersiniz. önce moralinizi düzeltin, öz güveninizi yükseltin. psikolojik destek almaya devam edin daha iyi olur diye düşünüyorum. belki alternatif olarak doktorunuzu değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

  3. kafayı bozmuşsun, psikoloji gitmiş. kendini iyi pozitif hissetmiyorsan başarılı olmayı bekleme. hastalıklarda bile moral çok önemli. eğer benim çıkışım yok gidiciyim diye düşünüyorsan kendini bırakırsan gerçekten gidersin. yok taş gibiyim hayat güzel, atlatırım sorun yok iyiyim dersen gerçekten kolayca kurtulursun.

  4. yazdıklarınızı okuduğumda bende oluşan düşünce:içine kapanık ve duygularını hemen belli edemeyen anında tepki veremeyen bir yapıda olduğunuzdur. bu da ister istemez sizi depresyona sürüklemiş, depresyon ise tüm vücuda etki eden ve görünmez bir hastalık diye düşünüyorum. ruh hasta veya yasta olunca organlar uykuda kalır. adeta uzun süren kış uykusu… ayrıca çok da şanslı olduğunuzu düşünüyorum. nişanlıyken bu olayı fark etmeniz veya olaya şahit olmanız verilmiş sadakanız varmış ki fark ettiniz ve dönülmesi zor bir sürece girmeden olayı noktaladınız. evlendikten sonra böyle bir olayla karşı karşıya kalsaydınız ne olacaktı? esas o zaman ne olacaktı? düşüncesi bile ürkütücü… geçmiş olsun, hayat bu veya bunlardan ibaret olmadığı gibi her türlü olumlu veya olumsuz olay da insanoğlu için… bu yaşadığını bir ders bir tecrübe bir antrenman gibi düşün daha güçlü çıkacağından şüphem yok…

  5. öncelikle geçmiş olsun. zor bir vaziyet aldatılmak… evvelâ bir psikoloğa oradan da üroloğa gidin. kendinizi maddi manevi güçlendirin ve yeni bir aşka yelken açın. bundan sonra yeni aşkınıza odaklanın. tekrar geçmiş olsun.

Bir cevap bırakın