Penisim inikken çok kısa

Soru

Penisim ereksiyon halindeyken 12 cm ancak inikken neredeyse gözükmüyor içine kaçıyor özellikle otururken, boyu 2 cm bile değil normal mi

Cevaplar ( 6 )

 1. 2

  merhaba, toplum ortalaması olarak açıkçası ülkemizde penis büyüklükleri çokta büyük değil. tabi çok uzun yada çok kısa olan yada ortalama altı-üstünde olanlarda var, tüm bunlar hesaba katılınca sonuç 13.5 cm çıkıyor. sizinle ilgili yaşınız nedir, kilonuz nedir, boyunuz nedir, genetik farktörler nasıldır bilemiyoruz ancak, genelde gençlerde bu konuda erken bir endişe olur. dünyadaki değişimlerden insanlarda etkileniyor, tükettiklerimiz, yaşam koşullarımız gibi faktörler geçmiş nesillere göre daha faklı bir gelişim içinde olmamıza sebep oluyor. bakılınca genç kızlar geçmişe göre çok daha çabuk ergenlik dönemini bitirip, genç yaşta olgunlaşıp anne olabilecek yeterliliğe sahip oluyorlar. lakin tam tersi durum erkeklerde yaşanıyor, bir çok erkek çocuk daha yavaş bir gelişim süreci yaşıyor. ergenlik dönemini ve olgunlaşmayı daha geç yaşta tamamlıyorlar. aynı yaşta olan kız ve erkeklerde, kızlar erkeklere göre bünyesel olarak neredeyse 2-5 yaş daha gelişkin olgun oluyorlar. bir erkek olarak daha gelişim döneminde olabilirsiniz, gelişim süreci daha yavaş ilerliyor olabilir. gelişim sürecinde 15-18 yaş aralığında penis 11-13 cm civarı ve ince olabilir. ilerleyen süreçte daha fazla kalınlaşma ve uzama olmaktadır. tabi dediğimiz gibi farklı etkenler sebebi ile gelişim az da olur, çok da olur. ereksiyon halde 12 cm iken zamanla daha 13-16 cm civarına ulaşabilir.

 2. 7

  Kilo ve yaş faktörü öncelikli konu bu durumda. Genelde fazla kiloların yığılmasından kaynaklı penis boyu küçük gözükebilir. 2. Bir durum ise canlılarda kullanılmayan organlar gelişemez tezi var. Eğer evli değilsiniz ve düzenli bir cinsel hayatınız yoksa gelişim için bir kullanım yok gibi düşünebilirsiniz. Penis büyütücü reklamlarına kanmayın bu arada.
  Şimdi bunun sizde korkusu olacağını düşündüğüm noktaya değinmek istiyorum. Partnerinizi tatmin etmek. Bir erkeği vajina derinliği, bir kadını ise penis boyu tatmin etmez. Bir kadını ya da erkeği, hakkı verilen bir sevişme tatmin eder. Siz ön sevişmeyi yeterli seviyede tutarsanız partnerinizi her türlü tatmin edebilirsiniz.

 3. 6

  ya tabikide inik haldeyken küçük olacak penis yuvasında dinleniyor boyunu ölçüp rahatsız etme o zamanı geldiğinde yuvasından çıkıp görevini yapıp dönecektir.

 4. 3

  benimde penisim çok küçük yaşım 30u geçti ama hala kalkıkken 12 cm daha önce hiç bir kızla ilişkim olmadı

Bir cevap bırakın