penis bakımı ve penis sağlığı için uyguladığınız bi şey var mı

Soru

merhabalar. şimdi biliyorsunuz genital bölgelerimiz bizim hayat arkadaşımız. bir nevi doğumdan ölüme kadar yanımızda. hem ben hem başkaları da bilgilensin diye soruyorum. şimdi kuru mastürbasyon veya ilişkiden sonra peniste geçici tahrişler oluyor ya onun için ne kullanıyorsunuz ? sürekli kullandığınız penis sağlığı için uyguladığınız bi şey var mı ? ilişki sağlığı genital bölge için ritüel veya spor, sonuçta o bölgemiz ikinci yüzümüz. biz yüzümüze baktığımız bakımı da oraya yapmalıyız. benim gibi düşünmeyen olabilir saygı duyuyorum ama kendi vücuduna saygısı olmayanın başkasına da olmaz. bu konuda sizden tavsiyeler almak istiyorum. tşkler.

Cevaplar ( 6 )

  1. genelde kimse penis bakımı yapmıyor. adam duş almıyor, saçını bile taramıyor ki penise bakım yapsın. lakin yine yabancı bir sitede görmüştüm oradan alıp buraya ekleyeyim belki işine yarar. Penis bakımı, vücut bütününüzün bakımı gibi önemlidir. Penisinizi bakımınız için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz: *Penisinizi düzenli olarak yıkayın. Penisinizi sabah ve akşam yıkayarak temiz tutun. *Tüyleri tarayın. Penisinizin çevresindeki tüyleri tarayarak bakteri birikimini önleyin. *Kuru tutun. Penisinizi iç çamaşırınızı değiştirdikten sonra kurulayın ve kuruluğunu koruyun. *Güzel bir bakım rutini oluşturun. Penisinizi nemlendirin ve cilt bakımı yapın. *Sağlıklı bir yaşam tarzına dikkat edin. Bol miktarda su için, düzenli olarak egzersiz yapın ve sağlıklı bir diyet takip edin. *Penisinizi koruyun. Cinsel ilişki sırasında koruyucu kullanın ve penisinizi hasar görmemesi için dikkatli olun. *Doktorunuza danışın. Eğer penisinizde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız veya cinsel sağlık konusunda endişe duyuyorsanız, doktorunuza danışın.

  2. açıkçası yaş oldu 36 bakım makım yapmadım. kılları kesmeyi, kaliteli çamaşır kullanmayı, tuvaletten sonra penis ve çevresini durulamayı, kuru konforlu tutmayı bakımdan saymıyorum onlar standart şeyler zaten. bunun dışında krem sürmek falan hiç kullanmadım. mast falan yapmıyorum, prezervatifsiz ilişkiye girmiyorum anlayacağın penisi yıpratmıyor köreltmiyorum. haliyle ekstra bir şeye gerk kalmıyor.

  3. ayy bu erkekler penislerine çok düşkünler, erkek olmak varmış, sabah akşam onunla ilgilen. bişi dicem erkekler için penis vakımı varsa kadınlar için vajina, popo ve göğüs bakımı varmıdır acaba ?

  4. ben sık sık banyo yaparak ve spor yaparak kendimi iyi hissediyorum. bunları yapamazsam en azından yürüyüş yapıyorum. gıdanın natürel olanlarını mümkün mertebe tercih ediyorum. her gün aynı saatte yatıp kalkmaya, odamı temiz tutmaya ve aynı saatte yemek yemeye gayret ediyorum. dar ve pamuklu yünlü olmayan donları tercih etmiyorum. kılık kıyafet de öyle. onun dışında pübik bölgeme endüstriyel ürün sürmemeye gayret ediyorum. herhangi bir ağrı olsa da olmasa da imkan dahilinde ürologa gidiyorum. kendimi zinde hissetsem de göbeğim neyim düşer diyerekten çok çok ağır şeyleri de kaldırmıyorum. muz incir gibi oraya iyi gelen yiyecekleri normal ölçüde tüketiyorum. cinsel ilişkide de sert ve anî hareketlerden kaçınıyorum.

  5. kışın bile şort giyiyorum içime, rahat sallansın penisim diye.iç çamaşırlarından daha rahat. kıl zaten keserim direk. bazen masaj ama mast yapmadan masaj.

Bir cevap bırakın