nişanlım ve ailesi işi sürekli yokuşa sürüyor ben yoruldum

Soru

yaklaşık 1 yıldır nişanlıyım. ilk dönemlerde nişanlımla çok uygun olduğumuzu düşünürdüm onu tanıdıkça hiçte öyle olmadığını gördüm. ya o çok değişti yada zaten öyleydi de ben göremedim bilemiyorum. ailesinin ve kendisinin istekleri bitmiyor. kurup düşünüp bir şeyler çıkarıyorlar, bu beni zorlar deyince de o zamanda bu iş olmaz böyle demeye getiriyorlar. bu süreçte nişanlık benim yanımda olmak destek çıkmak yerine aksine onlara taraf çıkıyor, bana tavır yapıyor, işim var meşgulüm şunu yapacağım bunu yapacağım diyor buluşmalar gelmiyor, telefonu açmıyor, trib atıyor. ben iyice yoruldum ruhuma daral geldi, arkadaşım olur böyle şeyler sakin ol her şeye celallenme, kız evi naz evi derler, bir nevi sınavdasın her şey toparlanıyor herkes geçti aynı yollardan diyor beni sakinleştiriyor. bende iyiden iyiye soğuma oldu, ayrılasım var, kendime artık sınır koymaya başladım bi tane daha bir şey desinler bende sigortalar atacak. cidden herkes bu kadar bezdiresiye eziyet mi çekiyor, benim ne yapmam lazım ? bari sizden tavsiye alayım ?

Cevaplar ( 2 )

  1. benim hiç öyle olmadı. böyle bir aileye bulaşma. sonra burnunda gelir, çocuk da olunca geri adım atamazsın, hayatın biter.

  2. direk ayrıl hiç uğraşma sen ona kars tavır al yapıştır hatta yüzüne yaptıklarını ben oyuncak miyim de yoksa bunlar seni borcada haracada sokar böyle insanlar senin etini kemiğini tuketene kadar uğraşır sonra boşanır sen ortada kalırsın bu yorumu gördüğün an tavır al ve bırak onun peşini büyük ihtimalle ayrılınca derki ben senin gibiler layık değilim yada bende seni istemiyordum der

Bir cevap bırakın