kocam işini benden çok seviyor

Soru

bir birimizi tutkuyla severek evlendik, ben 18 yaşındaydım, o zamanlar kocam işsizdi, ben bu konuyu hiç kafaya takmadım birlikte yaparız bir şeyler dedim. evliliğimizin 2. yılında ben küçük bir atölye kurup özel üretim çanta yapalım dedim birlikte karar verdik bu işe başladık. 4 yıl içinde bu günkü noktaya geldik şimdi 10 işçimiz var yurt dışına özel üretim yapıyoruz. ben artık çocuk sahibi olmak istiyorum, benim önceliklerim iş değil, tersine kocam işini benden çok seviyor şimdi değil tam işleri büyütme zamanı, çocuk işini erteleyelim diyor. bende artık 25 yaşına geliyorum daha fazla ertelemeyelim diyorum o beni duymuyor iş diyor. sorun sadece çocuk istemem değil, öyle kendini kaptırıyor ki kimi gece eve gelmiyor iş yerinde yatıyor. bana ilgisi yok, ne zamandır birlikte gezmeye gitmedik, güzel bir söz söylemek yok, birlikte gidelim bir yerde yemek yiyelim, ne bileyim hafta sonu piknik yapalım yok. doğum günüm varmış, evlenme yıl dönümü olmuş hepsi unutuluyor. pişmanım bu işi kuralım dediğime, beni unuttu, kendini işe aşırı derecede kaptırdı. benimle ilgilenmiyorsun deyince kızıyor azarlıyor, çocuk musun sen neyinle ilgilenmek lazım diyor. sizce boşanmak bir seçenek mi ? onun bu aşırı iş bağımlılığını nasıl kırabilirim ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 3

  eşinizden kocalik yapmasini beklemeniz çok normal. gençlik hizli gecer. kisa bir sureyi para kovalayarak harcamanin anlami yok. para aşkimla karimla bana daha erotik bir hava yaratacaksa işe yarar. ornegin bir hafta sonu farkli bir atmosfere kacamak yapacaksam para anlamli olur. 60 yasinda ne yapim parayi ? size bosanin demem. ama esinizin icinde bir yerlerde bir aslan yatiyordur. uyumus. onu harekete gecirin. bir aksam farkli bir yerde yemek yiyin. alkol alin hafif abartmayin. romantik bir film izleyin. munlar kokular kopuklu kuvet erotik dokunuslar ile o aslani uyandirmaya calisin. 2-3 ay deneyin. uyamnazsa o zaman tekrar dusunun

 2. 2

  sizin hayatınızı tam bilmediğimden farklı farklı yorumlar yapıcam 1. eşiniz işsiz zamanında gelecek kaygısı çektiyse şuan iş ona sanki ilaç gibi geliyor olabilir bu sayede iş ona dopamin sağlıyordur 2. şuan hayalindeki geleceği çoçuğuna daha iyi ayarlamaya çalışıyor olabilir o yuzden işkolik olabilir çok klişe bir laf olucak ama herşey anca konuşurak neticeye varılır ya bi de çoçuk gerçekten kocan için erken olabilir çünkü dediğin gibi zamanında işsizmiş şuan işine tutulmuşya ama bu size mutlu etmesine sevgisini göstermeye engel değil bence onu kenara çekin ve konuşun işine zaman harcadığın kadar bana harcamıyorsun nazikçe en son ne zaman mutlu bir zaman geçirdiğimz gittiğimiz biyeri hatırlamıyorum diğin tamam çocuk meselesi konuşuruz daha sonra fln diğin ama aslında sonraya atmıcaksınz sadece aranızdaki şu bazı sıkıntıları çözdükten sonra o meseleyi ozaman açıcaksnz aynen tamda bahsettiğin çoçuk gibi ilgiye sevgiye ihtiyacım var muhtaçcım de ayrılmaya kadar düşündüm de o kadar sana ve ilgine ihtiyacım var de ya kusura bakmayın size ikide bir de de de diyorum ama bunları siz demeden kocanız yapması gerek ama şuan hipnozda gibi farkınamı varmıyor hattalarının artık neyse sen ona olan sevginden dokayı taviz verip bunları demen gerek

 3. 3

  anladığım kadarıyla karı-koca hayatınız yok olmuş yada olmak üzere insan bütün zamanını sadece işine veririse eşini, arkadaşlarını vb görmezden geliyorsa yapılacak birşey yok.

 4. 2

  biraz onunla konuşman, evde kışkırtıcı giyinmen ve kendine bakman lazım. o zaman yola gelir. yine yiyecek içeceğine cinsel gücü artırıcı birşeyler katmak da çözüm olabilir.

Bir cevap bırakın