cinsel ilişki yaşadığım bir erkeği unutamıyorum

Soru

selamlar ben 26 yaşındayım. çalıştığım yerdeki olgun bir erkeğe aşık oldum aksine benden yararlanmaya çalışmadı. daha gençsin fevri karar veriyorsun dedi. bende geçmişte sevgilimle yaşadıklarımı anlattım, beni nasıl iğfal edip ortada bıraktığını falan anlattım. o kadarda masum aptal değilim artık bir çok şeyin bilincini kazandım dedim. ısrarım üzerine arkadaş olarak kalalım dedi. ideal mükemmel bir arkadaştı benim ise aklımdaki ise ideal koca adayı. yakınlaştık ve cinsellik yaşadık. aptal sevgilimden sonra gerçek bir deneyim yaşamak bana çok iyi geldi. sonra hayatımı altüst eden o haberle sarsıldım, geçirdiği trafik kazasında onu kaybettim. 6 ay kendime gelemdim. başkalarında onu aradım avunmaya çalıştım hiç biri teselli vermedi. nişanlandım evlenmek üzereyim ama onu unutamıyorum. nişanlım bunları hiç bilmiyor. bense hayata küskün haldeyim. psikolojik tedavi olmayı denedim hiç bir işe yaramadı. böyle bir durumla nasıl baş ederim, ne yapmam lazım ?

Cevaplar ( 3 )

  1. sonucu üzücü bir tecrübe olmuş, buda sizde ne yazık travmatik bir hal almış. psikolojik tedavi başarısız oldu diye bir durum yok, eğer siz bunun için çaba sarf etmediyseniz öylesine psikolğa gidip geldiyseniz bir fayda görmemiş olmanız normal. psikolojik tedavi ve destek bir bütündür, sadece doktorun çaba göstemesi ile olmaz bunun için sizinde yoğun şekilde çaba göstermeniz gerekir. şu an bence hiç evlilik kıvamında değilsiniz, sorunlarla problemlerle birde üstüne düşüncesizce evlilik yapmaya çalışıyorsunuz. bolca yanlış bir araya üst üste geliyor. evliliği erteleyin, psikolojik sorunlarınızdan kurtulmayı isteyerek pozitif bir bakış açısı ile seanslara devam edin, kendinize düzelmek için zamana verin.

  2. öncelikle çok geçmiş olsun, biz ne desek acını hafifletmez çok zor bir şey gelmiş başına. böyle bir durumda tamamen unutmak zaten imkansızdır, en fazla zamanla bu durumla yaşamaya alışabilirsin diye düşünüyorum. şuan zaten mevcut ruh halin yüzünden mantıklı kararlar veremiyorsun, kaldı ki nişanlandım evlenicem diyorsun hayat hikayeni, niye bu kararı aldığını bilmiyorum ama gereği yoksa bu kadar acele etmenin koşturmanın amacı nedir, kendine zaman tanı acını yaşamaya çalış bu acıyla yaşamaya alışmaya çalış mantıklı kararlar verebildiğin zamana gelince ver böyle bir karar vereceksen. aksi halde birkaç sene sonra kendine geldiğinde şuan verdiğin evlilik kararından çok pişman olabilirsin belki hayatın o zaman daha da çıkmaza girecek vs. hem nişanlına yazık değil mi senin şuan aklında kalbinde başka birisi var, nişanlını sevemiyorsun kendini onun yerine koy ona da yazık etme kendini de daha çok çıkmaza sokma bir bahane bul nişanı at. nacizane tavsiyelerim.

  3. geçmişe takıntı kalmışsın bundan kurtulamıyorsun. ciddi şekilde tedaviye ihtiyacın var. bunu unutmak için başka yollara girmişsin ama faydasız.

Bir cevap bırakın