neden bu sorunu yaşıyorum

Soru

20 yıldır evli bir erkeğim. İlk evlendiğinde eşimi mutlu etmek için seks süresini uzatıp onun çok iyi orgazm olması için ortalama 1 saat sevişiyorduk. Eşim o zamanlar çok mutlu idi. Yıllar geçtikçe eşim uzun saatler sevişmenin onu artık sıkıcı bir hal aldığını ve benden kaçmaya başladı. Fakat bende artık ne kadar kendimi sıkarsam sıkayım 45 dk dan aşağıya bosalamıyorum. Bunun için doktora gittim fakat verdiği ilaç işe yaramadı. Ayrıca şeker hastasıyım. Geç boşalma problemiyle karşı karşıyayım. Son çare sizin sitenizi gördüm. Bana bir çözüm yolunu söyler misiniz. Tesekkurler

Cevaplar ( 2 )

  1. selam, geç boşalma, boşalma yoksunluğu yada boşalamama gibi sorunlar kesin olarak şu sebepten olur tedavisi de budur demek zordur. genelde internette sitelerde yok hap yok terapi yok psikolojik danışmanlık, yok bilmem kaç seansta çözülür gibi aldatıcı ve ticari hedefleri olan iddialar var. şöyle ki ilerleyen yaşla birlikte kimi erkeklerde erken boşalma kontrolsüzlük artarken kimilerinde ise tam tersi boşalamama sorunları artış gösterir. bunun sebepleri arasında yaşlandıkça vücudun fizyolojik yapısınında yaşlanması eskimesi yıpranması olabilir. 20 li yaşlarda tavşan gibidir insan performansı üst düzeydir her an her şekilde seks yapabilir, sonra 40 lara doğru seçici olmaya başlar zevk haz peşinde hedef odaklı seks yapar, yaş 50 yaklaşınca artık cinsellik anlamsız gelmeye başlar çünkü artık nerdeyse tüm seks deneyimlerini yaşamış aradığını bulmuştur. 60 larda seks arada bazen yapılacak görev gibi olur, çok haz beklenmez çünkü arttık hissetme haz alma duyusu da büyük oranda körelir. yeterince haz alamayınca seksin de pek bir anlamı kalmaz seks yapmayı bile istemeyebilir. işte tüm bunlar ilaçla terapi ile filan giderilemez, kimse size yeni bir beden veremez tüm vaatler para tuzağıdır. ancak geçici ufak farklar sağlanabilir.

  2. bu konudaki bir diğer mesele ise herşey normal olmasına karşın kişinin yeterince haz alıp uyarılamaması sebebiyle geç boşalmasıdır. yani siz ve eşiniz cinsellikte sıradanlaşmış ve bir birinize yeterli seviyede uyarılma sağlamıyorsunuz demektir. ilk defa kebap yerseniz ne lezzetliymiş her gün olsa yerim dersiniz, her gün yemeye başlasanız bıkar tat almamaya başlarsınız. bu durumda öyledir. bu noktada değişiklik iyi gelir, o sebeple cinsel hayatınızda yenilikle değişiklikler yapın. farklı yerde sevişin, farkı pozisyonlar, farklı kıyafetler deneyin, hatta farklı roller, farklı fantaziler farklı cinsel oyuncaklar, farklı hayaller kurarak cinsellik yaşayın. göreceksiniz farklılık iyi gelecek, iyi bir heyecan ve haz katacak cinselliğinize. bazı kişilerde ayrıca mükemmeliyetçilik ve kusursuzluk en iyisini yapma dürtüsü cinselliğe odaklanmayı zorlaştırıp fark etmeden seksi haz için değil görev için yaptırır duruma gelir. işte o zamanda hazza odaklanmayıp görev yaprak şimdi boşalma zamanı deyip boşalmaya çalışırlar ama haz olmayınca boşalamaz, zorladıkça daha çok yorulur ve yaz çok zor boşalır yada hiç boşalamazlar. tüm bunlar dışında malum sağlık sorunları sebebi ile geç boşalma gibi durumlar olur. bunları uzunca yazmaya gerek yok, bu kişilerde sağlık sorunlarında düzenleme ile fayda sağlanabilir. sizdeki sorun sanki heyecanı kaybetmek, cinsellikte sıradanlaşmak ve üstüne birde mükemmeliyetçilik gibi görünüyor. dediğimiz gibi yenilikler yapın, cinselliği görev olarak değil haz almak için yapın boşalmayı düşünmeyin, bırakın akışına ilişkide eksik olan hazzı yerine koyunca boşalmada tam vaktinde olacaktır. kafaya takmayın.

Bir cevap bırakın