kadınlar soruyor ilk gece nasıl seks yapılmalı

Soru

merhaba benim ilk gece korkum var ne kadar düşünmek istemesemde aklıma geliyor içime fenalık geliyor heyecanlanıyorum nişanlı kızım ağustosta evleneceğim ne olur bana yardımcı olun psikologa falanmı gitmem lazım

Cevaplar ( 5 )

 1. 3

  merhaba, ilk gece korkusu ülkemizde hayli yaygın bir durum. sadece kızlar değil benzer şekilde erkeklerde bu konuda endişe duyabiliyorlar. aslında ilk gene ne olacağını ne yapacaklarını, canının acıyıp acımayacağını, başarılı olup olamayacaklarını, rezil olma korkusu, performans endişesi, beni beğenir mi beğenmez mi, oram buram çirkin mi, hangi pozisyonda durmam yapmam lazım gibi 10’larca soru ile kendilerini korkutuyorlar. aslında tüm bunlar gereksiz. hele birde internette garip efsane olmuş gerçek olmayan, ama birçok kişinin gerçek sandığı yazılar var, bunları okuyunca gençler daha bir psikolojik olarak kendilerini depresyona sokuyorlar. mantıklı olun bir düşünün, ilk gece seks yapmaktan yada vajinasına penis girdi diye ölen, hastanelik olan var mı, yok. bu birinci olay seks yaparken penetrasyonla ilgili korkulacak bir şey yok. diğer tüm sorularda yine benzer şekilde olumlu cevaplar var. cinsellik korkulacak değil aksine mutlu olacağınız, çiftleri bir birine daha da tutku ile bağlayacak, duyguları farklı bir biçimde paylaşmanın bir yöntemidir. kendinize güvenin, hiçbir sorun olmayacağına inanın, olumsuz düşünceleri tümünü kafanızdan atın, çünkü gerçek değiller, kendinizi korkutmayın. dünyanın başından sonuna, en ilkel kabile insanından, günümüzde en çağdaşına kadar herkes bilgili yada bilgisiz cinsellik yaşıyor. bazıları cinselliği kötülese karalasa da, bu doğanın kanunu, hayatın akışı. tüm bunlara karşı durmaya çalışanların, akıntıya karşı yüzmeye çalışanlardan farkı yok. sizde rahat olun, akışa kendinizi bırakın, o sizi yönlendirecek. sizlere gelecek için şimdiden mutluluklar diliyoruz.

 2. 4

  Ilk gece korkusu denen sey aslinda artik pekde kalmadi. Nede olsa evlenene kadar sevgiliyle cinselligin bir evresi gecilmis oluyor eskidenmis korku morku.

 3. 9

  bir bayAnın ilk gece korkusu bir erkek kadar olduğunu düşünmüyorum bazen düşünüyorum kendimi bir erkeğin yerine koyuyorum erkeklerin bir ilişki için erekseksiyon olup penisinin sertleşmesi ve bu sertliği koruması gerekiyor aniden gelişen olumsuz bir durum erkeği bayan karşısında rezil olması ile sonuçlanır. bir erkek olsam buraya şu yorumu atardım abla sen birşey yapmana gerek yok aç bacakları yat yeter derdim:)

  • 3

   Alnindan öpüyorum bu yorumun. Kadinlar bizi keske anlasalar sertlesmenin herseye bagli oldugunu ufacık bir baska düşünce olmasinda bile etkilendigimizi. Seks esnasinda tüm vucudun bir organı ayakta tutmak icin caba sarf ettiğini keske anlasalar. Kadin aksine bir cabasina gerek yok bacak ac domal yan yat bitti.

 4. 8

  evet bu konuda her ikinize de katılıyorum sezarı hakkı sezara sonuçta

Bir cevap bırakın