istenmeyen vücut kıllarından kalıcı olarak kurtulmak

Soru

Merhabalar, 18 yaşındayım ve vücudum kıllı. ne yazık ki kıl seven birisi değilim. vücuttaki TÜM KILLARDAN kalıcı olarak nasıl kurtulabilirim? jilet, krem tarzında bir şey istemiyorum. çünkü kalıcı değiller.

Cevaplar ( 4 )

 1. 8

  merhaba, bu konuda zaten anladığımız kadarı ile siz önerilebilecek birçok şeyi denemişsiniz. ancak dediğiniz gibi birçok yöntem anlık yada geçicidir. açıkçası bu konuda kesin kalıcı ömür boyu yok eden bir çözüm henüz günümüzde yok. bunun yerine olabildiğince bu kıl ve tüylerin çıkmasının geciktirilmesi üzerine çalışmalar yapılmakta. en başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz yöntem herkesin bildiği kadınların da çokça seanslar halinde yaptırdığı lazer epilasyon teknikleridir. uzun dalga kısa dalga, farklı frekans ve atış yöntemlerine sahip teknolojiler nerdeyse benzer sonuçlar veriyor. aralarındaki fark uygulama ve fiyatlarla ilgili. lazerli epilasyonu kliniklerde yada eve alabileceğiniz küçük boyutlu kişisel lazer epilasyon cihazları ile uygulayabilirsiniz. kesin çözüm değil, kıllar çıkıyor ancak çok geç ve çok daha zayıf şekilde. buda uygulamanın daha seyrek ve kolay yapılmasını mümkün hale getiriyor.

  • 4

   Anladım Hocam, Teşekkür Ediyorum. Lazer Uygulaması En İyisi. Mutlaka Deneyeceğim. Bir Sorum Daha Var. Bu Seansları Geçince Kılları Aldırdığımız Belli Olur mu yoksa Normal Kılsız Bir İnsan Vücudu Gibi mi Olur?

  • 7

   @hakanunal bildiğimiz kadar cevaplamaya çalıştım, daha önce bir arkadaşım cilt problemleri ve aşırı kıllanma sebebi ile yaptırmıştı, ancak lazer işlemi yapmadan önce jiletle kılları dipten kesiyorlar lazerden sonra yıl kökleri yanıyor bir süre sonra dökülüyor ciltte pütürlenme ve kuruma oluyor sert yüzeyli banyo lifi ile iyice ovalamak bu ölü kıl köklerini atmak için gerekli. sonrasında tabi cildi nemlendirecek ürünler. seanslar bittikten sonra ciltte toparlanma başlıyor ilk dönemlerde dediğiniz gibi çok belli olurken sonraki zamanlarda kıl kökleri hem inceliyor hem zayıflıyor dolayısı ile bu köklerin yerleri de daralıp belirsizleşiyor. ilk sene belli oluyorken 3-5 sene sonra çok belli olmuyor. en azından arkadaşın durum böyleydi, birde koyu tenli birisi olduğu için biraz zahmet çekmişti.

 2. 6

  filipsin ev tipi lumiya diye lazerleri var bu iş için fiyat oalrak baştan biraz pahalı gibi ama total kullanımda çok daha avantajlı oluyor bi yerde sens başı ücret ödemekten. hangi lazer olursa olsun bir anda bitmöiyor çıkıyor ama geç çıkıyor birde güçsüz daha açık renk çıkıyor kıllar. kullanmaya devam ettikçe açok azalıyor belirsizleişyor

Bir cevap bırakın