idrar kanalında kalan spermden gebelik olabilir mi

Soru

merhaba, 27 yaşındayım. bir sorum var umarım cevaplarsanız. kız arkadaşımla sevişme esnasında temassız kendim iç çamaşırıma boşaldım. 15-20 dk sonra penisimi ovalayarak yıkadım. sonra korunmasız 1 dk kadar cinsel ilişkiye girdik. sonrasında kondomla devam ettim. penisin içinde kalan sperm kalıntılarını yıkadıktan sonra gitmiş midir ? 15-20 dk geçti üzerine yıkama yaptım. içerde sperm kalma ve gebelik oluşma riski var mıdır ? teşekkür ederim.

Cevaplar ( 2 )

  1. genelde cinsel ilişkiden yada boşalmadan sonra yarım saat dinlenip peniste kalan birşey olmasın diye idrar yapmayı tavsiye ediyorlar bu sayede temizleniyor. eğer yapmadan yıkadıysanız muhtemelen temizlenmez içeride yine sperm kalır. buda gebeliğe davetiye çıkarır.

  2. 1 adet sperm hücresi dahi kalsa ihtimal her zaman vardır.. bunu bilerek buna göre hareket etmek gerekir.. şu anda buraya soru sorarak kendini rahatlatmak istiyorsun ama ihtimal her zaman vardır.. buna göre 3 hafta vaktiniz var sonuca göre bakacaksınız. umarım istediğiniz şekilde sonuç olur.. yoksa durum biraz karışık olur herkes için..

Bir cevap bırakın