göğüs ucu emilirse büyür mü küçük olması nasıl bir soruna sebep olur

Soru

merhaba 23 yaşında yeni evli bayanım. vücudumdan memnunum göğüslerinde gayet ölçülü ve dolgun, büyüklüğü konusunda bir derdim yok. asıl mesele göğüs uçlarının yok gibi çok küçük yada kısa olması. internette araştırdım biraz bu durum bebek emzirirken çok büyük soruna yol açıyormuş. ucu kısa olduğu için emzirmede zorluk yaşanıyormuş. ağzına gelmediği için bebek emmek istemiyormuş. bunun için internette pompa gibi şeyler var meme uçlarını vakumlayıp dışarı doğru büyümelerini sağlayan, birde bazı kadın sitelerinde dediklerine göre uçlarını emdirmek yine ayın etkiyi yapıyormuş. sizce ne yapmalı ne tavsiyede bulunabilirsiniz ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 3

    tanıdığım birinde 3. çocuk vardı göğüs uçları görünmüyor. bebek emerken zorluk yaşıyor pompa vs. gibi şeyler çok çare olmadı. kocası hiç mi emmiyordu bilmem ama göğüs ucu bir şeysileri var onları deneyebilirsiniz. yüksek ihtimal beyaz tenli ve göğüs uçlarınız pembemsidir. eşinizin emmesi işe yarar mı evet nasıl göğüslerde sarkmaya vs. yol açma oluyorsa dikleştirir de. ama biraz avuç içine alıp göğüs ucunu yuvadan çıkartıp emerek onu dışarıda tutmaya kasları ona göre alıştırmaya uğraştırması lazım.

  2. 4

    bizimde aynı sorunumuz vardı eşim meme emdirmeyi sevdiği için bi senedir emdim ve şimdi ucları gayet belli oluyor büyüdüler.

  3. 3

    meme ucununuz küçük gömük veya meme uçlarınız büyükse bebeğin memeyi kavraması zor olabilir hamilelik döneminde göğüs masajı yapabilirsiniz yada bebek doğduktan sonra sililkon meme ucu kullanabilirsiniz zaten 2 dk içinde meme ucu belirginleşir sonra çıkarır bebeği emzirebilirsiniz

Bir cevap bırakın