genç yaşlarda cinsel performans için macun kullanımı

Soru

22 yaşında bir erkeğim. İleri düzeyde olmasa da ilişki sırasında yeterli düzeyde erekte olamıyorum ya da tam olsa bile çok kısa sürede inişe geçiyorum. Kız arkadaşımla nadiren baş başa kalabiliyoruz ve ilişkiye girerken bir problem yaşamak istemiyorum. Bu nedenle bir süredir destekleyici olarak macun kullanmaya başladım. Macun kullanımıyla beraber ne fazla ne az çok yerinde erekte olabiliyorum ve çok memnunum fakat ilerleyen yaşlarımla bir problem oluşturur mu? Bu yaşlarımda takviye ürünlere ihtiyaç duymam normal mi?

yanıtlandı
1 sene2 Cevap1441 defa okundu
  • 51

Cevaplar ( 2 )

  1. merhaba, bu tip durumlar genç bireylerde kendine özgüvensizlik ve performans endişesi sebebi ile daha çok yaşanır. gereksiz düşünceler ve korku sebebi ile sürekli bir başaramazsam diye düşünce akılda yer eder. haliyle cinsellik sırasında heyecana katılıp ilişkiye tam olarak odaklanamadıkları içinde gerçekten başarısız olurlar. bunu bir eksikli ve sorun olarak gördükleri için kendilerine iyi geldiğini sandıkları ürünlere yönelirler. kimileri viagra hapları, kimileri macun, kimileri sprey, kimileri krem gibi ürünler kullanarak bu eksiği kapatabileceklerini düşünürler. ürünlerin etkisi psikolojik ve geçicidir, sonraki zamanlarda her daha yüksek ürünlere geçme isteği olur. lakin sorun psikolojik olduğu için bilinç altı sürekli ürünün yetersiz kaldığı yine cinsel sorun olacağını düşünür. yine ne kullanırsa kullansın sorun yaşamaya devam eder. genç bir bireyin bu tip ürünler kullanması uygun olmadığı gibi gelecekte gerçekten ihtiyacı olduğunda kullandığı durumlarda da fayda görmemeye başlayacaktır. şimdiden başladıysanız 40 yaşına gelmeden vay halinize. bir genç olarak bu tip ürünlere ihtiyaç duymadan özgüvenle kendinizi ateşlemeyi başarmanız gerekiyor.

  2. ben 18 yaşından beri hap alıyordum şimdi 27 yaşına geldim kalkmada çok zorluk oluyor bendede genç yaşta hap kullanmaktanmı oldu acaba

Bir cevap bırakın