genç yaşlarda cinsel performans için macun kullanımı

Soru

22 yaşında bir erkeğim. İleri düzeyde olmasa da ilişki sırasında yeterli düzeyde erekte olamıyorum ya da tam olsa bile çok kısa sürede inişe geçiyorum. Kız arkadaşımla nadiren baş başa kalabiliyoruz ve ilişkiye girerken bir problem yaşamak istemiyorum. Bu nedenle bir süredir destekleyici olarak macun kullanmaya başladım. Macun kullanımıyla beraber ne fazla ne az çok yerinde erekte olabiliyorum ve çok memnunum fakat ilerleyen yaşlarımla bir problem oluşturur mu? Bu yaşlarımda takviye ürünlere ihtiyaç duymam normal mi?

Cevaplar ( 4 )

 1. 8

  merhaba, bu tip durumlar genç bireylerde kendine özgüvensizlik ve performans endişesi sebebi ile daha çok yaşanır. gereksiz düşünceler ve korku sebebi ile sürekli bir başaramazsam diye düşünce akılda yer eder. haliyle cinsellik sırasında heyecana katılıp ilişkiye tam olarak odaklanamadıkları içinde gerçekten başarısız olurlar. bunu bir eksikli ve sorun olarak gördükleri için kendilerine iyi geldiğini sandıkları ürünlere yönelirler. kimileri viagra hapları, kimileri macun, kimileri sprey, kimileri krem gibi ürünler kullanarak bu eksiği kapatabileceklerini düşünürler. ürünlerin etkisi psikolojik ve geçicidir, sonraki zamanlarda her daha yüksek ürünlere geçme isteği olur. lakin sorun psikolojik olduğu için bilinç altı sürekli ürünün yetersiz kaldığı yine cinsel sorun olacağını düşünür. yine ne kullanırsa kullansın sorun yaşamaya devam eder. genç bir bireyin bu tip ürünler kullanması uygun olmadığı gibi gelecekte gerçekten ihtiyacı olduğunda kullandığı durumlarda da fayda görmemeye başlayacaktır. şimdiden başladıysanız 40 yaşına gelmeden vay halinize. bir genç olarak bu tip ürünlere ihtiyaç duymadan özgüvenle kendinizi ateşlemeyi başarmanız gerekiyor.

 2. 3

  ben 18 yaşından beri hap alıyordum şimdi 27 yaşına geldim kalkmada çok zorluk oluyor bendede genç yaşta hap kullanmaktanmı oldu acaba

 3. 2

  arkadaşım epimedyumlu macun önerdi. uzun birliktelik için kullandım etkisi iyi. partnerimin bundan haberi yoktu 2 saat seks yapınca ne oldu sana böyle dedi. şimdi benim kafama takılan bu macunlar ne sıklıkta kullanılabilir. arkadaşım 2 günde bir kullanıyorum bi zararını görmedim diyor. bu konu hakkında fikri olan var mı çok kullanmak sürekli kullanmak sıkıntıya sebep olur mu ?

  • 3

   dostum sen şimdi epimedyumlu macun diyorsun, bitkisel falan sanıyorsun ama çok büyük yanılıyorsun. çünkü bu macunların hepsi a dan z ye kimyasal 🙂 glukoz biraz sap saman ezmesi, biraz nane kekik ezmesi, gerisi kimyasal viyagra tozu. bitkisel birşey olmaz sanıp kullanıyorsun ama bilmiyorsun ki her kaşıkta 1 tane viyagra yutuyorsun 🙂 gel gör viyagra deyince hapını yutmaya korkarsın ölmeyelim falan dersin. bilmeyince bol bol haplanıyorsun. vücudunu bu kimyasala bağımlı hale getiriyorsun. gelecekte öyle bir bağımlı olacak ki, kullanmdan kuş ötmez penis iş görmez olacak. daha kötü yanı aldığın doz eşiği arttığı için artık 1 kaşık yetmeyecek kavanozu komple bitireceksin. şu anlaşılmasın bunları kullanmak çok kötü, hayır aksine iyi ama yerinde dozunda ihtiyaç olunca kullanmak iyi. sizin gibi bilmeden bitkisel sanıp bol bol kullanmak değil. gençliğine yazık işin biter demedi deme.

Bir cevap bırakın