erkeğin geçiktiric sprey kullanması hamile kalmaya engel olurmu

Soru

eşimle çocuk düşünüyoruz ancak bir süredir olmadı, internette araştırırken bazı kaydırıcı kremlerin yada kullanılan cinsel ürünlerin gebe kalmada olumsuz etkisi olabileceğini söylemişler. aklıma eşimin geciktirici sprey kullanması geldi, bundan şüphelendim acaba geciktirici spreyin gebe kalmaya olumuz etkisi olabilir mi ? bizim için çok önemli yanıtlarsanız sevinirim, tşkler.

Cevaplar ( 5 )

  1. bu konude detaylı bilyi sahibi değilim ancak geciktirici spreyler sperm kalitesini azaltıyor diye bir yerlerde okumuştum sanırım. muhtemelen sizdede gebelik ihtimalinin düşme sebebi bu olabilir. hem zaten gebelik düşnüyorsanız geciktirici sprey niye kullanıyor ki eşiniz. sadece su bazlı kaydırıcı kullanın bence.

  2. spreyler kimyasal olduğu için spermlerin ölmesine neden olabilir bu durumda gebelik ihtimali çok azaılır

  3. geciktirici spreylerde ki etken madde kimyasaldır. hem gebelik isteyenler için zararlı hemde gebelik aşamasında yada emzirme döneminde kullanılması sakıncalıdır. beyin gelişimini olumsuz etkilediği yönünde araştırmalar var. eşinin spreyden kurtulması lazım, muhtemelen yeni evlisiniz hayatı boyunca spreyle idare etmeye çalışması hata. erken boşalma sorun var belli sebebi boşalma denetimi kontrolü olmadığı için. sitede birçok örnek var bu denetimi nasıl kazanacağına ilişkin bunları incelesin. spreyle hapla olmaz. bunlar geciçi anlık durumu kurtarmak için çözümlerdir. sürekli kullanmak hata.

  4. Mrb eşim 5 aylık hamile bendede erken boşalma sorunu var. Geciktirici spray stag 9000 kullansam gebeliğe zarar olur mu. eşime ve bebeğe etki eder mi, Teşekkürüler.

    • geciktirici sprey grubu lidocaine içeren lokal anestezik ürünlerin hiç birinin gebelik öncesinde ve sonrasında, emzirme dönemi tamamen bitmesine kadar hiç kullanılmaması gerekiyor. bebeğin beyin fonksiyonlarının bozulmasına sebep olabildiği için tıp otoriteleri kullanımını önermiyorlar.

Bir cevap bırakın