evliliğe ve kocama alışamadım cinsel olarak mutsuzum

Soru

selamlar evleneli 1 yıl oluyor, geçen her gün belki her şey değişir düzelir aceleci olma bu kadar, biraz sabırlı ol, sakin davran diyorum kendimi telkin ediyorum, her şey güzel olacak diye kendimi yatıştırıyorum lakin artık umutsuzluk ruhuma çökmeye başladı. sanırım olmayacak, evlilik benim için hayal kırıklığından öteye geçemedi. işin beni daha çok rahatsız eden yönü ise evlilik öncesinde kendi kendime bile dokunsam çok haz alırdım. şimdi ise cinsellik bile benim için işkence zevksiz mecbur yapılan bir görev oldu. zevk almaktan uzak sadece mecburen katlandığım bir eylem. cinsel yönden beni doyuramıyor olması, kadınlığımı yaşatamıyor olması beni çok yıpratıyor. konuşmaya anlatmaya sorunları çözmeye çalıştım sonunda değişen bir şey yok yoruldum pes ettim. hala bu evlilik kurtulabilir mi bilmiyorum, yoksa ayrılık kapıdan mı bakıyor ? son bir tavsiye varsa fikir alayım sizlerden istedim ne yapacağım bilmiyorum ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  Evlilik benim için hayal kırıklığından öteye geçemedi demişsiniz ve akabinde de eskiden kendinize dokunmaktan dahi haz alırken şimdi cinselliğin sizin için işkenceye döndüğünü ifade etmişsiniz. Bu anlattıklarınızın hepsi sonuç. İşin bu raddeye gelmesinin nedeni ya da nedenlerini ise hiç anlatmamışsınız. Bir yıldır bir şeylerin değişmesini bekliyorsunuz ama neyin değişmesini beklediğiniz de belli değil. Zorla mı evlendirildiniz ve zamanla eşinizi sevmeyi mi ümit ettiniz? Yazdıklarınızdan anladığım nasıl olduğu belli olmayan bir şekilde eşinizle gönül bağınız kopmuş belkide bu bağ ilk günden beri zaten yokmuş. Hal böyle olunca üstüne bir de cinsel uyumsuzluk eklenince seks sizin için belli ki angarya haline gelmiş. Önce niçin gönül bağınız olmadığını bir düşününi O sorunları halledebilirseniz diğer konuyu çözme imkanı olur. Aksi halde zaten sevmediğiniz birinin koynuna girmek size külfet olarak görünmeye devam edecektir.

 2. 2

  üzücü yani keşke çok daha önce kocanızı tanışanız ve evliliği yürütüp yürütemeyeceğinizi kestirebilseydiniz. bence birlikte psikoloğa yada evlilik danışmanına falan birkaç uzmana gidin. ikinizde çaba gösterin, baktınız gördünüz bir değişim olmuyor o zaman ayrılık düşünürsünüz. bazen cinsel uyumsuzluk, bazen ise cinsel eğitimsizlik sorun olabiliyor. çaba göstermenden zamanla kendi kendine çözülmez.

 3. 2

  açıkçası bende üzüldüm, keşke herşey hayal ettiğimiz gibi olsa ama olmuyor bazen yanlış seçimler yapıyor ve üzülüyoruz. birlikte uzmandan destek alın, en mantıklısı şimdilik bu gibi, gelecekte oluşacak değişimlere göre tekrar kararlarınızı gözden geçirirsiniz. bazen çiftler bir birine alışana kadar 3-5 yıl geçebiliyor. benden büyük bir ablam vardı mesela o evlendikten 10 yıl sonra ancak adama ısınabildim diyordu.

 4. 4

  ben her zaman diyalogtan yanayım, konuşmak anlamak anlaşmak önemli. çiftler arasında birçok sorun iletişim eksikliğinden kaynaklanıyor. bir birine samimi olmuyor, gerçekten içindekileri dökmüyor paylaşmıyorlar. sürekli gizli kararkterlerin yer aldığı karşılıklı oynanan bir tiyatro var, empati yok, fedakarlık yok. belki herkesin önerdiği gibi uzman yardımı almak gerekebilir.

 5. 3

  Evlilik sex demek değildir.Evlilik bence sevdiğin biriyle ve eğer olursa çocuklarınla güzel bir yaşam sürmek,aile olmak demektir.Sex sadece eğer istenirse yaşanacak bir kaç dakikalık zevktir.Ha yok ama ben sex istiyorum diyorsan eğer,o zaman azdırıcı kullan

 6. 2

  Evliliğin %80 i sex’den oluşur bu çözülmezse biter o evlilik konuyu karşı taraf ile konuşun çözüm önerileri alın belki oyuncaklar fantaziler ya da farklı bir kişi iyi gelebilir bir deneyin

Bir cevap bırakın