evli arkadaşım ile cinsel ilişki yaşadım kendimi kötü hissediyorum

Soru

merhaba, arkadaş derken arkadaşım erkek ben bayanım. bizim arkadaşlığımız çok eskilere dayanıyor. hatta eşi ile tanışmasına bile ben vesile oldum. hayatımızın çoğu zamanı birlikte geçiyor çünkü 10 yıl önce birlikte ortak bir restoran açmıştık. bir birimize güveniyoruz sıkı bir dostluğumuz var, hiç bir zaman sevgili olmadık bir birimize o gözle bakmadık. 2 yıl önce o evlendi, evlendiği kişide benim tanıdığım birisi. ailecek tanışıyoruz diyebilirim. yıl başında yine restorandaydık, keyfimiz yerindeydi müşterilerle birlikte bizde biraz alkol aldık, eşi de yanımızdaydı yorgun olduğu için erken çıktı, bizde restoranı kapatıp dağılacaktık. sohbet fazla derinleşti, sanırım alkolün etkisi ile saçma konuşmaya başladık. el şakaları, yaparsın yapamazsın derken saçma yerlere gitti. müşteriler gidip kapatınca içmeye ve saçmalamaya devam ettik sonrası zaten hiç olmayacak işler neden oldu nasıl cinsel ilişkiye girdik net hatırlamıyorum tek aklımda kalan aptal gibi seks yaptığımızdı. boşalınca birer sigara içtik ve evine gitti. sabah olunca aklım başıma geldi. ne yaptım ben gibisinden pişmanlık, hiç olmamalıydı böyle bir şey. 2 gün sonra geldiğinde o gece çok ileri gittik, lütfen olanları hiç yaşanmamış gibi unutalım dedi. zaten bende çok pişmanım, bir yandan eşini gördükçe vicdan azabı çekiyorum, ona karşı eziliyorum, hatta beğendiğim bir küpe vardı, küpen güzelmiş deyince ben hiç sevemedim sen beğendiysen sana vereyim diye küpeyi eşine hediye ettim. sanki suçluluk psikolojisi, sanki yaptıklarımı affettirmek için gizlice bedelini öder gibiyim. neredeyse 1 ay oluyor ben bu konuda çok rahatsız hissediyorum kendimi, inanılmaz bir pişmanlık nasıl böyle bir saçmalık yaptım. kendimi affedemiyorum, ne yapacağımı bilmiyorum, bu yüzden işlerime bile odaklanamıyorum. benim gibi bir aşağılığa tavsiyeniz var mı ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 3

  alkolle hiç aram yoktur kokusundan bile nefret ederim. ki zararlarını gördükçe daha bir olumsuz bakıyorum. bu kadar kendinizi kaybedecek, tatsız şeyler yapacak kıvama gelmişsiniz ki tüm kontrol elden gitmiş. şimdi ise pişmanlık sizi yıpratıyor. tamam olan olmuş, lakin pişmanlık da önemli bir faktör, çünkü yapıp edip bundan zerre utanmayan insanalr varken yani kendinize bu kadar hakaret etmeyin, aşağılamayın. farkındasınız zaten hiç tavsip etmediğini şeyler olmuş. unutmaya bakın, bir daha asla bu durumum yaşanmasına hatta konuşulmasına dahi izin vermeyin. zaten arkadaşınızda bunun farkında en az o da sizin kadar bu hataya pişman olmuştur. düşünmek sonsuza kadar pişman olmak faydasız. hatanızı anladıysanız ne ala, daha fazla uzatmayın hayatınızın kontrolünü ele alın.

 2. 2

  bir hata vardır bir de yanlış. hata yaptığınızda kendinizi affedin ki yaptığınız şey bir hata. bilinciniz yerinde değilmiş ve bir anlık şehvetle kendinizi kaptırmışsınız. aynı şeyi ikinci kez yaparsanız bu yaptığınız yanlış olur, işte o zaman kendinize aşağılık diyebilirsiniz. şimdi kendinizi böyle görmenize gerek yok. sadece artık o adamdan uzak durun.

 3. 8

  artık olan olmuş, daha da kendini yıpratmaya gerek yok. gerçekten bundan ders aldıysanız pişman olduysanız artık unutun ve geleceğe hayatınıza bakın. en azından bir daha bu duruma düşmemek aynı hatayı yapmamak için terbir alın. ek olarak alkolde size hiç yaramıyormuş, o sebeple alkolüde kullanmayın hayatınızdan çıkarın.

 4. 3

  umarım ki sizin pişman olduğunuz kadar, diğer kişide pişman olmuştur, hadi siz neyse de, o birde evli, eşi duyar öğrenirse neler olur, iş boşanmaya kadar bile gidebilir. eskiler boşuna dememişler, kadınla erkek yakın arkadaş olamazlar diye. haliyle ateşle barut bir arada durmamalı. asıl risk bundan sonra başlıyor, bir ara yine canınız çekerse geçmişi hatıralyıp hadi bir daha kaçamak yapalım bi heyecan yaşayalım kafasına girmeyesiniz.

 5. 2

  alkolün etkisiyle bir halt etmişsiniz ve en güzeli ikinizde pişman olmuşsunuz bundan burası çok iyi, bir daha asla böyle birşey yapmayacağınıza hatta sözünü dahi etmeyeceğinize dair birbirinize bir söz vermelisiniz, kendinizi daha fazla yıpratmayın olmuş artık, olmuşla ölmüşe çare yok, konuyu kapatın önünüze bakın

 6. 4

  içki bütün kötülüklerin anası diyorlar çok doğru. insan bilinci şuuru yerindeyken asla yapmayacağı şeyleri sarhoşluk ve uyuşmanın etkisiyle yapı veriyor. bence kendinizi suçlamak yerine bu olaydan ders alın ve kendinize bir iyilik yapın alkolü hayatınızdan çıkarın.

 7. 1

  kendine hakaret edip aşağılık olarak görmekten vazgeçmelisin. olan olmuş ve önemli olan bunu tekrarlamamak pişman olmak. sende zaten bu şekilde düşünüyorsun. alkol insana herşeyi yaptırabiliyor. o yüzden alkol içmeden önce bir dur noktası kesinlikle belirlemelisiniz.

Bir cevap bırakın