evlilik sadece cinsel tutku ile devam edebilir mi

Soru

merhaba ben 27 yaşında nişanlıyım, nişanlımı tanıdıkça evliliğe dair endişelerim artıyor, acaba evlensek geçinemez miyiz diye çokça düşünmeye başladım. cinsel açıdan çok uyumlu ve aktif olsak da, cinsellik dışında hiç bir konuda uyuşmuyoruz, fikirlerimiz ve düşüncelerimiz hep farklı. birçok hususta sık sık kavga ediyor tartışıyoruz. bazıları şimdi öyle düşünüyorsun ama evlenince her şey düzeliyor o zaman gelince anlaşmayı öğrenirsiniz alışırsınız diyor. lakin ben bu konuda hiç pozitif düşünemiyorum. arada sırada bir araya gelip cinsellik dışında anlaşamıyor bir birimize tahammül edemiyorken, evlenince tüm gün bir arada hiç olmayacak diye düşünüyorum. tek başına cinsel uyum olması yeter mi dedikleri gibi sorunları aşar mıyız ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 9

  bence cinselligi tanımadığınız için, onda uyumlu olduğunuzu düşünüyorsunuz. uzun soluklu ilişkide dünyaya aynı pencereden bakamiyorsam o şahısla cinsellikte bir yere kadar kısa sürede o da sıkar

 2. 3

  böyle devam etmez tabi, evlenince aynen sizinde dediğiniz gibi bir birinizi yer bitirirsiniz. sonunda ayrılıkla sonuçlanır. uyum sadece cinsel olarak değerlendirmeyin, bir ömür geçirmek için hayatın her alanında fikir uyumu olması şart. ufak nüans farklılıkları olur ama onlarda prensipte halledilir. lakin anlatmanıza bakılırsa sizde uyum diye bir şey yok. bildiğin seks evliliği yapacaksınız, bir birinizi yıpratıp yıpratıp bezince de ayrılacaksınız.

 3. 2

  benim de böyle evli çift arkadaşım var ve mutlu değiller, problemlerini çözemiyorlar ve çocukları var. seks kötü bir evliliğin %90’ı iyi bir evliliğin %10’u dur.

 4. 3

  bencede katılıyorum @vural bey haklı. evliliği zinsellikle zorla ite-kaka götürmeye çalışmanız hata olur. öncelikle anlaşmak geçinmek uyumlu olmak gelmeli, cinsellikte bir faktör ama en son değerlendirmeye almanız lazım.

 5. 3

  eşin seni seviyorsa elbette aşarsjn bir şekilde bu sorunu ve o da seni anlamaya çalışacaktır en nihayetinde

 6. 5

  fikir ayrılığın varsa şimdiden bitir bunlar hiç düzelicek zamanla sexide öldürecek

Bir cevap bırakın