eşimin spermi olmadığı için çocuğumuz olmuyor

Soru

çocuk istiyoruz, 2 yıldır evli olmamıza ve sürekli olsun diye uğraşmamıza rağmen hiç bir ilerleme kaydedemedik. önce sağlık ocağına gittik kan testi normal çıktı ve bir uzmana gitmemizi tavsiye ettiler. jinekolojik muayene oldum sorun görünmüyor. daha sonra eşim sperm verdi. sonuçlar çıkınca doktor ikimizi çağırdı, eşinin spermi yok bu sebeple gebelik gerçekleşmiyor dedi. bize anlattı ama pek anlayamadık açıkçası. şimdi spermi yoksa bu adam nasıl boşalıyor. boşaldığında bir sürü sperm çıkıyor ama doktor yok dedi. eşimde gayet normal boşalma hissiyatını yaşadığını söylüyor nasıl oluyor o zaman ? cahil birine anlatır gibi açıklamanız mümkün mü ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 2

  aslında anlamayaak bir şey yok ama bazen o kadar stres oluyoruz ki en basit şeyi bile algılayamıyoruz. muhtemel sizde de o an buna benzer bir durum oldu, gerildiğiniz için olan bitene hakim olamadınız dikkatiniz dağıldı algınız kapandı. kısaca açıllamak gerekirse, azospermi meni içinde hiç sprem olmaması olarak açıklayabiliriz. aslında sizin sperm dediğiniz şey tam olarak sperm değil. bazı vücut sıvıları, yağ, enzimler protein vitamin gibi bir bileşimdir. sprem ayrı olarak üretilir ve boşalma esnasında bu sıvı ile karışarak boşalma gerçekleşir. diyelim ki eşinizde sperm üretimi yok, bu durumda boşalma olur dışarıya meni ismi verilen bir sıvı çıkar ama içinde hiç sperm hüçresi yoktur. siz bu sıvıyı tamamı ile ise sperm sandığınız için yanılıyorsunuz. bu durum hiç belirti vermez. çıkan sıvı labaratuarda incelenir ancak bu şekilde anlaşılır. yoksa azospermi erkeğin cinsel hayatına engel olmaz, performansını düşürmez. ilerleyen tıp teknolojileri sayesinde sanıyorum bu konuda birşeyler yapılabiliyordu. tüp bebek gibi hizmetler veren kliniklere danışın derim.

 2. 2

  acayip bir durum, bende ilk defa duyudum, yani her boşalmanın içinde sperm var sanıyorum. meğer bizim komple sperm sandığımız şey meniyimiş.

 3. 2

  çok yenisiniz yolun başında bu duruma tıpta azospermi derler gebe kalmayı gerektirecek kaliteli sperm yoktur. eşinden ameliyat ile bile sperm alabilirler belki fgerek kalmaz dert etmeyin bu zmanda bunlar tıp alanında çözülmüş. bu alanda ünlü bir klinik var meşhur bahçeci tüp bebek merkezi yakınlarımız çocuk sahibi oldu bir tedavi olun

 4. 4

  çözüm yolları olmalı sperm arttırma yöntemi vs tedaviye devam edin umarım çözüm olur

 5. 0

  benimde eşimde sperm sayısı az çıktı, bende şaşırmıştım kadın doktara eşimden fışkıra fışkıra avuç dolusu sperm çıkıyor demiştim gülmüştü

Bir cevap bırakın