eşim seks sırasında farklı konulardan bahsediyor

Soru

merhaba 2 yıldır evliyiz, bu süreçte eşimle cinsellik sırasında sürekli uyum sorunları yaşıyoruz. ben odaklanmaya çalışırken o ise zevk almıyorum hadi sen işini bitir diyor öylece beklemeyi tercih ediyor. ona zevk vermek için elimden geleni yapıyorum, boş ver sen beni, ben zaten canım hiç istemiyor deyip beni daha çok demoralize ediyor. doktora filan gittik hiç bir sorun yok her şey psikolojik olabilir dedi. cinsellik dışında hayatımız çok iyi, ancak cinsel olarak sürekli hüsran benim için. ona soruyorum benim için cinsellik çok önemli değil diyor. ne zaman sex istesem tamam diyor ama o hiç haz almıyor beni işini bitirsin diye bekliyor. moralim çok bozuluyor ? böyle bir durum yaşayan var mı bir şekilde tedavi mümkün mu ?

Cevaplar ( 4 )

  1. cinsel uymsuzluk mu var, eşinizde psikolojik sorun mu var, yoksa fiziksel haz alamyı engelleyen bir rahatsızlık mı var kestiremedim. aslında bunlarla ilgili bir uzman desteği alsanız çok daha iyi olacaktır. yoksa böyle çözüm bulmak zor gibi.

  2. galiba kadın aseksüel bir karaktere sahip. cinsellik onun için hiç birşey ifade etmiyor, ona heyecan vermiyor. eğer böyle bir durum varsa bu kişinin kendi kararkteri tedavi falan yok, zaten tedavilik durumda yok. diğer türlü bir sorun varsa o zaman belki uzmanlar bir tedavi yöntemi biliyorlardır.

  3. hatunun psikolojik sorunları olabilir, analttıkların pek normal akla mantığa uygun değil. bir insan mutlu olmak iser haz almak ister, önemli değil hadı sen bitir işini demez. buda sağlıksız bir düşünce olduğunu ortaya koymakta. bence psikolog desteği almak şart gibi. belki bu sayede sorunlar çözülebilir. hiç olmadı bir miktar düzelme olur.

  4. kadın için büyük oranda pisikolojik gibi düşündürüyor. başka sıkıntıları ve stres yaptığı şeyler olabilir.

Bir cevap bırakın