eşim geçmişi ile ilgili yalan söyledi ve kendini affettirmek yerine boşanmak istiyor

Soru

merhaba, ben 10 yıllık evliyim. eşim evlenmeden önce bakire olmadığını ve bir kere cinsel ilişki yaşadığını söyledi. 2 sen önce kız kardeşi bir şeyler anlattı bende eşime sordum. sonra itiraf etti 3 kişi olduğunu ve defalarca yaptığını söyledi. ben ilk başlarda çok sıkıntı yaşasam da zamanla alıştım kabul ettim ve sesini çıkarmadan benimle kalsın dedim. lakin kendisi her şeyimi bahane etmeye başladı ve boşanmak istediğini söyledi. bende evden kovdum, sizce ne yapmalıyım ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 2

    ben insanalrda şunu gördüm, bazıları pişmanlık yaşamak af dilemek yerine tam tersine daha umursamaz davranıyorlar. zaten sen bana güvenmiyorsun gibi sözlerle karşısındakini suçlamayı tercih ediyor. suçluluk duymuyor utanmıyorlar, bir insan neyse o değişmiyor. bu gün ona gitseniz af dileseniz geri döndürseni ilerleyen zamanlarda yine aynı şeyler olacak. olmuyorsa olmuyordur, bazı şeyler kendini önceden belli ediyor ama biz anlmak kabullenmek istemiyoruz duygularımıza yenik düşüyoruz. sizin kararınız ancak, olmayacak işe de amin demenin anlamı yok.

  2. 1

    10 yıllık bir mevzuyu gündeme getirmek bence mantıksız olmuş. bence siz bu durumu halen sindirememişsiniz. kendinize göre de bence haklısınız. evliliğin geneline bakın. eğer götürüsü getirisinden fazla ise boşanın. merak ettiğim kovdunuz ama nereye gitti bu kadın? boşanmayı da kendisi istediğine göre gittiği yeri sorgulayın işin içinden başka şeyler çıkabilir. aldatma gibi bir detay yakalarsanız nafaka gibi dertlerden de kurtulmuş olursunuz. temiz iş. kılçıksız.

  3. 0

    öncelikle başınıza gelenlere çok üzüldüm. siz onu bu haliyle kabul etmişsiniz ama o yine de huzursuzluk çıkarmış. en son aldığınız kararı ben de yapardım hatta üstüne boşanırdım. kendinize daha fazla eziyet etmeden başka bir hayat arkadaşı bulun. hayırlısı olmak kaydıyla herşey gönlünüzce olsun 🤲👍

Bir cevap bırakın