ertesi gün hapı kesin olarak gebeliği önlermi

Soru

Merhaba 1 Temmuzda cinsel birlikteliğim oldu. Yumurtlama dönemime denk geldi. İçime boşalma olmadığını söylüyor partnerim ama zaten birkaç saniye içimde kalabildi erken boşaldı. Ben her türlü önlemi almak amacıyla ertesi gün hapı aldım. İçime boşalmadığı için hamilelik olmaz zaten diyecek olanlarınız vardır muhtemelen. Partnerime güvenemediğim için hamile kalmaktan korkuyorum ertesi gün hapı kullanmama rağmen. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Cevaplar ( 4 )

  1. 4

    sende erkeğin 5 para etmeyenine denk gelmişsin, hem erken boşalıyor, hemde seni hiç önemsemiyor ki prezervatif kullanmıyor. ister içine boşalsın ister boşalmasın prezervatif kullanmadan içine girdiyse gebelik riski var, çünkü boşalmasanda penisten mazı yada meni gelir bunun içinde azda olsa sperm vardır, bu sebeple spermelri vajina içine bulaştırır. çıkıp dışarı boşalsada bir anlamı yok çoktan mazı içindeki spermleri vajinaya bulaştırdı. diğer konu ertesi gün hapı kesin garanti korumaz, ancak gebeliği büyük oranda engellemye bozmaya yönelik bir haptır, satarken %99 derler ama işin gerçeği öyle değil ortalama %70 civarıdır. bu şekilde hata yapıp birçok defa hamile kalan arkadaşım oldu. bazen kadınların içine doğar sezgileri kuvvetlidir diyorlar ya sizdekide o hesap korkularınız umarım bir işaret değildir.

  2. 2

    bu konuda zaten net olarak @rayaebru güzel bir açıklama yapmış daha da diyecek çok birşey yok. riskler var elbet imkansız olmaz demek zor, lakin bu aşamada aşırı endişe etmeyin ihtimal bence nispeten daha az. birde kadınalrın telaşlı panik korkulu gergin oldukları zamanda tutma ihtimali hayli azalıyor. ilçta kullanmanız olasılığı küçültmüştür. bence birşey olmaz gibi geliyor, biraz ferah olun. bu seferlik neyse de bir dahaki sefer böyle hatalı işler yapmayın, rus ruleti gibi bu sefer olmadı bakarsınız bi daha ki sefere olur tadınız kaçar.

  3. 5

    Kesin değil Yüzde 99 önlendiği söyleniyor içini ferah tut iyi düşün iyi olsun

Bir cevap bırakın