erkeklere ilgi duymak normalmi

Soru

slm ben erkek olarak ergenlikten beri sadece kızlara değil erkek arkadaşlarıma da ilgi duydum ama bunu hep sakladım. şimdi evden uzakta başka şehirde okuyorum haliyle bu özgür düşüncelerimi biraz daha cesaretle açıklamaya başladım. nasıl güzel kız görünce etkileniyorsam, aynı şekilde çekici yakışıklı kaslı ne bileyim kirli sakallı maskülen erkek gördüm mü de etkileniyorum. bir dönem bunu bastırmaya çalıştım olmadı daha beter psikolojik sorunlar yaşadım, şimdi bu düşünceleri serbest bıraktım kendimi daha net rahat hissediyorum. bilmiyorum belki bunlar yanlış ama bende sanırım böyleyim. bastırmaya çalışmak yerine kabullenmek daha mı mantıklı bilemedim.

Cevaplar ( 6 )

 1. 12

  bu meseleler biraz karışık, ben neyim diye soru sorup kimliğini bulmaya çalışan bir çok kişi görüyorum. bence bu tutum yanlış, yaradılıştan ne olduğun bellidir, ancak bunun dışında senin tercihlerin senin düşüncelerin seni yansıtır. normal olmayan şeyler yaptığını düşünüyorsan rahatsızlık hissediyorsan demek bu durum seni mutsuz ediyor, o halde bu durumlara düşmemek için rahatsız olduğun konulardan uzak durmayı tercih et. bir süre sonra kafan daha rahat olur. bazen evlenmen aşk meşk olaylarıda insana iyi geliyor buda ayrı bir fikir olarak kenarda dursun.

 2. 4

  hayatı akışına bırakmak gerek zamanla herşey yoluna giriyor neyi sevip sevmediğimizi yada hoşalnıp hoşlanmadığımızı zamanla daha iyi kavramaya başlarız

 3. 3

  Normaldir olagan şeyler her türlü yonelimin den uzak durmaya calisma, neden hoslaniyosan onu yasarsin

 4. 3

  keyfiniz bilir neye ilgi duymak istiyorsanız buna yönelebilirsiniz, eğer şüphe duyuyor ve rahatsız oluyorsanız bu yönelimden bunu gerçekten istemiyorsunuz demektir, bu durumda yöneliminizi gözden geçirin gerekirse değiştirin.

 5. 3

  merhaba, illa bir kategorize etme, sınıflandırma, seçim yapma, ya öylesin ya böyle takıntısı var. yok gay olsan ne? biseks olsan ne ? hetero olsan ne ? kendinizi yormayın illa bir arayışta kimlik çıkartma çabasında olmanıza gerek yok. bazı şeyler zaman içinde netleşir. adam olacak gence bile sorarlar büyüyünce ne olacaksın diye, öğretmen der, doktor der, memur der, pilot der ne gördüyse ne empoze ettilerse, bir bakarsın pazarda limon satıyor. üstelik bundan da mutludur. tüm bunlar zaman içinde yerine oturan taşlardır. sizde emin olmadığını konularda karar vermeye çalışmayın zamana bırakın sizde huzursuzluk olmasına sebep oluyorsa bir şey ondan uzak durun en temiz yöntem bu.

 6. 2

  Bir problem olmadığına emin olabilirsiniz. Açıkçası niçin sorularıyla kendinizi yormak yerine kendinizi kabullenmelisiniz. Siz her kendinizi bastırmaya çalıştığınızda bu duygular da o kadar yoğunlaşacaktır o yüzden salın gitsin 😀 ben de biseksüel bir kadınım ve evet herkese de biliyo musun ben de biseksüelim demiyorum :)) ama artık kendimi kabullendim. Ben gelecekte bir erkek ile evlilik gerçekleştirmek istiyorum mesela ama eğer ben kızlardan hoşlandığımı da bilmezsem bunu kabullenmezsem sürekli bastırılmış yaşarsam ileride bu benim ilişkilerimi ciddi bir şekilde bozabilir. ilişkiyi geçtim ruh sağlığımı ve akıl sağlığımı etkileyebilir. o yüzden takılma tatlım bazı şeylere hayatını yaşa 😀

Bir cevap bırakın