ereksiyon olan penis sonuca varamadan inmesi zararlımıdır

Soru

Bugün bir şey aklıma geldi. Erkeklerde penis ereksiyon olduğunda, boşalma olmadan bir sebepten ötürü (seksten vazgeçmesi, araya bir şey girmesi, mast yapıyorsa işi çıkması gibi) ertelese, bu erkeğe zarar verir mi? Yola çıkıp yoldan geri dönmek zararsız bir eylem midir?

Cevaplar ( 6 )

  1. ilgiç yani neden böyle bir şeye gerek var, seksi yada mastürbasyonu tamamlamak varken neden sonuca varmadan bitiriyoruz. ha dediğin gibi önemli bir durum olmuştur yarım kalmıştır onda birşey olmaz, vücuda bir zararı dokunmaz. ama bunu sürekli ve bilinçli yapmak cinsel alışkanlıkta bozulmaya sebep olur. bu sefer gerçekten tamamlamaya çalışınca vücut öyle alıştığı için yarıda hazzın kaçması alınan zevkin kesilmesi ve penisteki sertliğin azalıp yumuşaması gibi sorunlar başlayabilir. bazen olur ama vücudu yanlış alıştırmamak yanlış eğitmemek lazım.

  2. Kasıkların ağrır.

  3. daha başında bırakırsan çok birşey hissetmezsin, ama sona doğru bırakırsan belki kasıklar ağırır, gerçi öncesinde sık sık boşalıp fazlalık atılıyorsa bi kere ertelemekle kasıklar ağırmaz bence. @cd-belgin dediği gibi zararı kendini yanlış alıştırmak olabilir, tabi sürekli olursa.

  4. bir kişi cinsel ilişki veya masturbasyon yapacaksa öncelikle uygun ortamı oluşturması gerek bu şekilde yapmanız çok zararlı olabilir kasıklarda ağrı ve şişkinlik hissi bir erkek için çok zor olabilir

  5. selamlar, bu tür eylemlerin genelde sebep ve sonuç ilişkisi vardır. sebep boşalma rahatlama isteğidir, sonuçta buna dayalı sonunda boşalmadır. eğer siz kendinizi aldatıyor sonuçtan mahrum ediyorsanız bünyenizde kandırılmışlık hissi olur. düşünsenize şuraya şu kadar dakikada koş sonra sana yemek ısmarlayacağım dese arkadaşınız bu yemek zevkini hazzını tatmak için koşarsınız, ama sonunda dese ki yemek yok kandırdım seni. bu söylemi sizde hayal kırıklığına neden olur, başka zaman söylese şüphe ile yaklaşır yapmak istemez, yada yapsanız da isteksiz hep içinde aynı korku aklınızda acaba düşüncesi ile yaparsınız. bir dahaki sefer sonucunda arkadaşınız yemeği ısmarlarlarsa bile bu sefer siz yerken bundan hiç haz almazsınız çünkü bu süreçteki ruh durumu sizi yıpratmıştır. buradan anlayacağınız sizde vücudunuzu kandırmayın, bazen olur mecburiyetten yarıda kesersin, ama bunu sürekli ve bilinçli yapmak geniş vadede size sorun olarak yansıyacaktır.

  6. birkaç kerecikten bişicik olmaz iner de kalkar da, sonuçta o sizinle, tabi abartırsanız @erim beyin dediği şeylerinde gerçekleşmesi olası.

Bir cevap bırakın