cinsel yönelim olarak hangi cinsi arzuluyorum

Soru

bir erkeğe karşı duygular besledim ama cinsel olarak onları itici buluyorum, tam tersi kadınlara karşı duygu beslemedim ama mastürbasyon yaparken onların hayalini kuruyorum, bu durum gittikçe garip bir hal alıyor benim için hangi yönelimde olduğumu nasıl bilebilirim ?

Cevaplar ( 2 )

  1. 4

    merhaba, kişilerin cinsel yönelimleri kimi zaman karmaşık duygular ortaya çıkarabilir. öncelikle kendini lezbiyen olarak tanımlayanlar net konuşurlar kendileri ile ilgili şüpheleri yoktur, erkeklere ilgi duymazlar. bunun dışında lezbiyenim diyen büyük bir kitlede aslında biseksüeldir. genellikle bu durum farklı cinsel heyecan yada tatmin arayışından kaynaklanır. üstelik çoğu zaman bu tip düşüncelere kapılanlar aslında hayat içinde aradığı, onları mutlu edecek doğru kişiyi erkeği bulamadıkları için olur. bazılarında ise hayal dünyalarında erkek ruhu ile erkek bedenini çok farklı hayal ederler, sonra da ikisini bir kişide birleştiremezler, bu durum bilinç altındaki hatalı düşünce ve algılamanın sonucudur. düşüncelerle mutlu olmayı hayal ederiz ancak hayal gerçekle bağdaşmaz. buda kişide depresyona eksen kaymalarına, hayal kırıklıklarına sebep olur. bir erkeği başka bir erkek, bir kadını da en iyi başka kadın anlayabilir diye düşünürüz, çünkü aynı cinsiyetten oldukları için kendilerini daha iyi tanıdıklarını nasıl haz alacaklarını bildiğini sanarız. lakin bir birini en iyi anlayan mıknatıs gibi bir birini çeken zıt kutuplar yani kadın ve erkektir. lakin günümüzde başarısız bireyler, erkek olmayı beceremeyen, kadın olmayı beceremeyen kendini geliştirememiş, üstelik değer olarak daha da geriye gitmiş kişiler sebebi ile mutlu birliktelikler yaşanamaz olmuş durumda. anlayacağınız düşünce karmaşası yaşıyorsunuz, yüzeysel cinsel tatmine yönelik bir arayıştasınız, ayakları yere basan olgun, sizi sizden alıp götürecek bir erkek olmadığı için hayatınızda, sizde bu boşluğu anlık heyecanlarla doldurmaya çalışıyorsunuz. belki bu konuları ve sizi anlayabilen, dertleşmeye kendinizi anlatmaya, sizi anlayıp yönlendirecek biri olması iyi gelebilir.

  2. 3

    hayatım kafan karışık, hayal edip bu hayali yaşıyorsun, muhtemelen iç dünyanda itiraf etmesende mutsuzluk belki huzursuzluk var. bak ne diyecem, sana olgun, mütevazi ve akıllı bir adam lazım. güvenip bırakacaksın kendini ona, alıp seni götürsün mutlu diyarlara.

Bir cevap bırakın